Bringing Back The Feel spełnia obietnicę zaklętą w tytule. Teledysk, stworzony z przymrużeniem oka, zachęca odbiorcę do potupania nóżką, zagwizdania i uśmiechu. Wrzuć zabawny taniec na TikToka, lub zadzwoń do sąsiadów i powiedz, że ich kochasz!

Razem z innymi utworami z nadchodzącego albumu Blik (wydawnictwo zaplanowano na maj 2023), piosenka Bringing Back The Feel zrodziła się w 2020 roku, podczas kilku intensywnych miesięcy pandemicznej izolacji, którą przechodził świat. Obdarci z rozrywek, z palącą potrzebą zabicia czasu, członkowie zespołu wynieśli się na wyżyny kreatywności. Bezprecedensowa fala muzyki spłynęła przez ich ręce na struny gitar i klawisze pianina. Pośród wiru stworzonych piosenek, lśnił ten diament – Bringing Back The Feel.

Pośród wulkanów

Fundamentem muzyki zespołu Árstíðir jest chemia pomiędzy jego członkami – Daníelem, Gunnarem i Ragnarem (który wielokrotnie koncertował w Polsce z solowym projektem Ragnar Ólfsson), oraz wspólna pasja do harmonii wokalnych. Ich piosenki, które są popowe u podstaw, charakteryzują się porywającymi refrenami, otoczonymi łagodnymi, czasem zaskakującymi aranżacjami. Nie bojąc się eksperymentować, grupa ma na koncie kolaboracje z artystami takimi jak Ólafur Arnalds, czy MagnúÞór Sigmundssonlegendą islandzkiej muzyki, z którym to nagrali dwa albumy, a także Anneke Van Giersbergen, ich ukochaną partnerką z dawnych, koncertowych czasów.

Tuż przez zejściem z koncertowej ścieżki z której panowie zostali zepchnięci przez pandemię, komisja złożona z Toma Waitsa, Roberta Smitha (The Cure) i Beth Gibbons (Portishead) ukoronowała album zespołu – Nivalis – tytułem ‘Indie album of the year’ podczas Independent Music Awards w 2019 roku. Pandemia była świadkiem napisania i nagrania przez trio ponad 30 nowych utworów, które uformowały dwie siostrzane płyty Pendúll Blik. Ta druga zawiera najbardziej komercyjne piosenki napisane przez grupę do dziś, które skłaniają słuchacza, by ten bez zwłoki dopił swój gin z tonikiem i śmiało uderzył na parkiet.

Nowy singiel, Bringing Back The Feel, jest tego idealnym przykładem, i niesie zapowiedź nowości, jakie zespół szykuje dla nas w Árstíðir-landzie w 2023.

Bringing Back The Feel – premiera już 25 listopada 2023 roku!

Promocja w Polsce: Borówka Music.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *