Monika Miller to utalentowana aktorka, modelka oraz celebrytka. Gwiazda serialu “Gliniarze” jest też piosenkarką. Właśnie wychodzi jej pierwsza płyta “Spectrum”.

Płyta powstała na przestrzeni 3 lat. Przez ten czas zmieniały się moje gusta, możliwości i pomysły, dlatego zdecydowałam się nazwać płytę “Spectrum”, ponieważ jest to szeroki zakres gatunków muzycznych oraz moich eksperymentów. Każdy utwór ma dla mnie głębsze znaczenie i wiąże się bezpośrednio z sytuacjami z mojego życia, np. otwierający płytę “W bezruchu” opowiada o moich doświadczeniach po zerwaniu ze swoim narzeczonym – o płycie opowiada Monika Miller.

Producentem większości nagrań jest Adi Fox (Adrian Owsianik), który wraz Kamilą Witek jako duet The Foxxes Music są w większości autorami muzyki. “Trampolina” to ostatni singiel Monami, w którym artystka porusza tematykę hejtu.

Utwór “Egoistka” powstał z raperką Gouva, której Monika słuchała jak miała 14 lat i samodzielnie nagrywała swoje wersje jej utworów na laptopie, a utwór “Euforia”, gdzie gościnnie śpiewa Ruda Red Lips, jest hołdem i wsparciem dla społeczności LGBTQ+.

Utwory “Escape”“Opętana” oraz “Blizny i łzy” to trzy nowości na tym albumie. Pozostałe utwory miały już swoje premiery i były dostępne w postaci singli.

“Escape” jest napisane z myślą o moim problemie identyfikacji z resztą społeczeństwa. Zawsze jakoś odstawałam od większości i o tym jest właśnie ta piosenka. W “Opętanej” chciałam opowiedzieć jak zapominamy o tym, że jesteśmy oddzielną jednostką. “Blizny i łzy” to jeden ze starszych utworów napisanych po moim rozstaniu. Taki mikro wybuch emocji, które w tym okresie tłumiłam – o nowych piosenkach wspomina Monika Miller.

MONAMI
Facebook Instagram YouTube Spotify

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *