Dagga i Embers Horizon łączy przyjaźń i współpraca trwająca ponad 10 lat. Od dwóch lat razem tworzą jako zespół producencko-kompozytorski, pracując również jako “ghost writers” i “ghost producers”. Ta premiera to moment, w którym wychodzą z ukrycia i wznoszą się jak Feniks z popiołów.

„Nie rób scen” – mówi o sytuacji, gdy dwie osoby chcą być ze sobą, ale nie mogą…  z wielu powodów. Jednak pragnienie i namiętność wygrywają! Ich relacja na zawsze staje się tajemnicą.  Nie rób scen… dzisiaj liczymy się tylko MY – mówi Dagga o przekazie, jaki niesie ze sobą singiel.

DAGGA – utalentowana wokalistka i utalentowana autorka piosenek. Absolwentka kierunku Musical i Choreografia na Akademii Muzycznej w Łodzi, ukończyła Studium Wokalistyki Estradowej, klasa Beaty Bednarz przy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracuje z producentami z różnych zakątków świata, takimi jak Polska, Stany Zjednoczone, Anglia, Holandia, Szwajcaria, Gwatemala, Dominikana i wielu innych. Jej utwory w języku polskim są efektem owocnej współpracy z Przemkiem Pukiem, który odpowiada za produkcję utworów takich artystów, jak Natalia Szroeder, Antek Smykiewicz, Grzegorz Hyży czy Mateusz Ziółko. Teledyski powstają dzięki kreatywnemu wsparciu polskiej firmy filmowej STYKKY MEDIA z Rzeszowa.

Ważniejsze przystanki na muzycznej drodze DAGGI:

Zdobyła kontrakt solowy w międzynarodowym programie AIM2FAME, organizowanym w Hiszpanii. Miała okazję uczyć się od najlepszych, m.in. CeCe Sammy, Johna Henny’ego, Jasona Anthony’ego Woodsa i Jonathana Josepha Harta. Wielką inspiracją dla niej była współpraca z choreografem Beyoncé, JaQuelem Knightem, oraz tancerzem Chrisem Grantem. Przez trzy lata była związana umową 360 z produkcją XCX Artists, reprezentowaną przez Geo Slama – hollywoodzkiego producenta muzycznego i songwritera z platynową płytą, pracującego w ekipie Red One, twórcy największych hitów dla takich artystów, jak: Lady Gaga, Pitbull, Jennifer Lopez, Michael Jackson i Shakira. 

Jesienią 2020 roku, dzięki wyjątkowemu wykonaniu coveru utworu “Lady Gaga – Bad Romance”, zdobyła największą ilość głosów słuchaczy w konkursie zorganizowanym przez radio RMF FM i wygrała drugą już edycję konkursu “Twoje 5 minut w RMF FM”. Jest laureatką wielu konkursów, festiwali i programów talent show, m.in. The Four (Bitwa o Sławę – TV Polsat). 

W 2022 roku odbyła trasę koncertową po Polsce jako sesyjna wokalistka DJ-a Drenchila. Współpracuje z Melo.Kids, Jane Good, Lesley Rains, Tomem Martinem, holenderską wytwórnią SOAVE i wieloma innymi, o których informuje na swoich profilach społecznościowych.

Mieszka między dwoma światami ze względu na swoją karierę zawodową. Dzieli swój czas między Nowy Jork a Polskę, co pozwala jej czerpać inspirację z różnych kultur i doświadczeń życiowych.

W Nowym Jorku miała również okazję występować w Tribute Band, wcielając się w postaci takich ikon muzycznych jak Lady Gaga, J-Lo oraz Britney Spears. Charakteryzowała się na dane postaci i zachwycała publiczność swoimi energetycznymi i pełnymi życia występami scenicznymi. To nie tylko śpiewała, ale także tańczyła, przekształcając się w ulubione gwiazdy muzyczne.

Od trzech lat intensywnie pracuje nad polskojęzycznymi utworami we współpracy z producentem Przemkiem Pukiem. Jej wszechstronność i pasja do tworzenia muzyki przyciągają uwagę słuchaczy i pozwalają jej kontynuować fascynującą podróż artystyczną.

EMBERS HORIZON – dynamiczny kolektyw producencki, który eksploruje szerokie spektrum muzyki elektronicznej i klubowej. Jan Bielecki, Paweł Mirowski i Fryderyk Bodzianowski to zawodowi muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi. Po wielu latach indywidualnych działań na rynku lokalnym i zagranicznym trzej przyjaciele postanowili połączyć swoje siły, tworząc energetyczne utwory, które podbijają światowy rynek muzyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *