Do sieci właśnie trafił debiutancki album projektu Kępiński >|< Kowalonek pt. „Kintsugi”. Jest to unikalny na polskim rynku elektroniczny duet, który prezentuje materiał łączący elementy muzyki klasycznej, elektronicznej, aż po indie i synth pop. Singlem promującym wydawnictwo jest utwór pt. „Amen”, do którego powstał wyjątkowy klip, nakręcony na czynnym islandzkim wulkanie. 

Album „Kintsugi” promowały do te pory trzy single – energetyczne „100 Pytań Do” z gościnnym udziałem Mery Spolsky, sensualne „Planety” z Pauliną Gałązką oraz ballada „Kochanie”. Wraz z albumem do sieci właśnie trafił teledysk do najnowszego, czwartego singla „Amen”.

Artyści o nowym singlu:
Utwór Amen jest o nieumiejętności rozstawania się. Dla każdego z nas rozstanie to często pole minowe. Każdy z nas inaczej radzi sobie, bądź nie radzi sobie ze stratą. Czasem warto się poddać i pamiętać, że paradoksalnie „nie poradzić sobie” może mieć pozytywne skutki. A może właśnie te nasze nieumiejętności prowadzą nas przez życie doskonale, dając nam wszystko czego potrzebujemy? Nie ma złotego środka i nie ma jednego rozwiązania. Jedyne co warto to dzielić się doświadczeniami z bliskimi. Niech tak będzie z tą piosenką.

Artyści o albumie:
Nasz album „Kintsugi” stworzony został z okruchów i odłamków życia. Powstawał kawałek po kawałku. W swoim tempie, bo muzyka nigdzie się nie śpieszy. To się po prostu działo. Od pierwszej historii do dnia dzisiejszego to proces, który miesza nam w głowach i ciałach. Dynamika tworzenia tego albumu przyniosła nam bardzo dużo przyjemności, satysfakcji i ulgi. To niesamowite i magiczne, że ten album wybrał sobie nas za swoich twórców. Nasza płyta to opowieść o trudnościach wynikających z pobytu na Ziemi. Dzięki kosmicznej perspektywie udało nam się z innego poziomu opowiedzieć o życiu. Mamy wrażenie, że dzięki naszej narracji o początkach i końcach, o rozstaniach i zakochaniach, o ucieczkach i powrotach udało nam się w sposób delikatny i czuły zajrzeć w duszę ludzkości. Wszyscy jesteśmy połączeni, zlepieni z kawałków, skrawków, okruchów. Wszyscy potrzebujemy bliskości, miłości, zrozumienia, potrzebujemy także pewnej ekspresji, możliwości wyrażania się. Łączy nas nieskończenie długa, złota nić, która czułością skleja nas kawałek po kawałku. Złota nić, która po każdym naszym upadku daje nowe życie. Złota nić, która pozwala nam posiadać moc zmiany końca w początek. Życie jest piękne. Jest. To, że jesteśmy na tej planecie jest niczym wygrany los na loterii. Warto być za to wdzięcznym i częściej mówić światu – dziękuję. 

Kępiński >|< Kowalonek wraz z odsłoną debiutanckiego materiału zadają pytania – na temat miejsca człowieka we współczesności, wobec rozwijającej się technologii w relacji z drugą osobą oraz roli jaką odgrywa w przyrodzie. Wszystko dzieje się z perspektywy kosmicznych przybyszów, w których wcielają się artyści. 
Ich pierwszy album „Kintsugi” nawiązuje do japońskiej sztuki łączenia potłuczonych elementów złotem, ponownego dawania życia zepsutym przedmiotom. Ta kontemplacyjna praktyka uczy zauważać w uszkodzeniach szansę na odnowę – i o tym właśnie jest ta płyta. 

Tracklista:

1. 100 Pytań Do feat. Mery Spolsky
2. Nic Się Nie Stało
3. Planety feat. Paulina Gałązka
4. Amen
5. Kintsugi feat. Sarsa
6. Dolina Łez feat. Novika
7. Kochanie
8. Czwarta Ściana
9. Noc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *