EDPB – czyli Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów to krakowski zespół grający piosenkową muzykę z pogranicza rocka alternatywnego i pop-rocka.

Popowa przebojowość grupy, taneczna energia oraz wszechobecny dowcip, dają publiczności poczucie szczęścia i pozwalają zapomnieć, że są na świecie smutne miejsca.

Singiel ,,Silniczek’’ – to historia skomplikowanej relacji rodzica z dzieckiem, Utrzymany w songwriterskiej, gitarowej, a miejscami nawet gospelowej stylistyce utwór, mimo poważnego tematu, zachowuje świeżość i lekkość alt- rockowego przeboju.
Produkcją singla zajmowała się Wytwórnia Tematy – niezależny kolektyw artystyczny, wspierający artystów w produkcji oraz promocji ich muzyki.
Teledysk do singla zrealizowała łódzka ekipa BRAVE BOY Studio. W klipie zagrał Marek Lipski – aktor teatralny i filmowy związany z Teatrem Nowym im. K. Dejmka w Łodzi.

Zespół EDPB istnieje od 2015 roku, mając na koncie dziesiątki koncertów oraz zwycięstw w festiwalach piosenki w całej Polsce. Zwycięstwa w konkursach zaprowadziły EDPB aż do Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej gdzie zespół miał okazję wystąpić na żywo. Inne koncerty grupy o których warto wspomnieć to gościnne występy na trasie Romantyków Lekkich Obyczajów oraz na Cieszanów Rock Festiwal.

Dominik Sygnarowicz – wokal, gitara, teksty
Sebastian Lechowicz – gitara, sample
Łukasz Kołcz – gitara basowa
Rafał Aleksander – perkusja
Bartosz Partyński – instrumenty
klawiszowe

FB /edpb.band
IG @edpb.band

Nagrody i wyróżnienia:

I nagroda 30. Wszyscy Śpiewamy na Rockowo – Ostrów Wlkp. 2017 
I nagroda Rockowisko 2017 – Zwierzyniec 2017 
I nagroda Bitwa Kapel 2017 – Racibórz 2017 
I nagroda Demogramy 2018 
I nagroda Akademickiego Rocka – Wrocław 2018 
Laureaci konkursu Piosenkarnia – Kraków 2017 
Finaliści Zimowej Giełdy Piosenki – Opole 2017 
Finaliści Przeglądu Zespołów Rockowych Rock- Time – Opole 2016 
Finaliści Festiwalu Frazy – Poznań 2016 
Finaliści Przeglądu Kapel Rockowych UEK – Kraków 2017

Od niedawna zespół współpracuje z Wytwórnią Tematy, wspólnie przygotowując drugą płytę której premiera zaplanowana jest na wiosnę 2023.

Płyty muzyczne - sprawdź opinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *