Elektryczne Gitary, jakich nie znacie! Nowy kawałek zespołu uwielbianego przez Polaków w każdym wieku! Elektryczne Gitary z wokalistą Kubą Sienkiewiczem przedstawiają nowy utwór, zatytułowany „Pisia Gągolina”.

Ten przewrotny tytuł to nazwa rzeczki na Mazowszu, ale zarazem humorystyczna gra słów – cała piosenka jest zresztą pastiszem, zabawą słowami i ich znaczeniami. Ten typowy dla Kuby Sienkiewicza zabieg zaaranżowany jest w niezwykły sposób .


„Pisia Gągolina” to niezwykły brzmieniowo utwór, pulsuje w nim taneczny rytm, podsycony dużą dawką elektroniki. Rytmiczna aranżacja sprawia, że aż chce się tańczyć, a całość zapada w pamięć każdemu. Kawałkowi towarzyszy teledysk w reżyserii Sławka Pietrzaka – równie energetyczny, kolorowy i roztańczony, co „Pisia Gągolina”!

“Pisia Gągolina” to kolejny numer promujący album “2020”, który ukazał się wiosną tego roku. – To płyta dosyć ciekawa, zwłaszcza że ukazała się w trudnym niewątpliwie czasie – opowiada Kuba Sienkiewicz, lider formacji. Na album składa się dwanaście premierowych kompozycji, z tekstami Kuby Sienkiewicza i Piotra Łojka. Zawarte zostały także dwa bonusy – nowe, zaskakujące aranżacje dwóch wielkich hitów, “Dzieci” oraz “Człowiek z liściem”. Na „2020” nie brakuje charakterystycznego dla zespołu brzmienia, choć zyskuje on zupełnie nowoczesny sznyt – za sprawą producenta, Sławka Pietrzaka.
Wydawnictwo ukazało się 30 kwietnia nakładem wytwórni SP Records – na płycie CD oraz podwójnym winylu. Oba nośniki można zamawiać w internetowym sklepie SP Records.

Elektryczne Gitary są obecne na scenie od niemal trzydziestu lat i od samych początków cieszą się niesłabnącą popularnością. Formacja ma na koncie kilkanaście albumów, rozpoznawalne hity takie, jak “Jestem z miasta”, “Co ty tutaj robisz”, “Dzieci”. Stworzyli także soundtracki do wielu filmów, w tym do jednej z najpopularniejszych polskich komedii wszech czasów – “Kilera” w reżyserii Juliusza Machulskiego.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *