Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, organizator Pol’and’Rock Festival, poinformowała o kolejnej zmianie formuły Eliminacji, których celem jest wyłonienie zespołów, które zaproszone zostaną na tegoroczną edycję festiwalu. Z powodu utrzymującego się zagrożenia epidemiologicznego Fundacja zdecydowała o rezygnacji z przesłuchań zespołów na koncertach na żywo.


Artyści zaproszeni do koncertowej części Eliminacji wezmą udział w internetowym plebiscycie prowadzonym na stronach Festiwalu – i to on wyłoni zespoły, które otrzymają możliwość wystąpienia na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

Pol’and’Rock Festival zaplanowany jest dopiero na przełom lipca i sierpnia, więc przygotowania do jego 26. edycji wciąż toczą się swoim torem. Oczywiście jednak nie wykluczamy żadnego scenariusza. W przypadku koncertów eliminacyjnych, które miały się odbyć w czerwcu, uznaliśmy, że ryzyko jest wciąż zbyt duże. Zrealizowanie ich nawet w formie występu transmitowanego na żywo w internecie wymagałoby zaangażowania kilkudziesięciu osób – techniki, obsługi sceny, ekipy telewizyjnej. W trosce o bezpieczeństwo artystów i wszystkich osób pracujących, postanowiliśmy zrezygnować z tych koncertów. Zapraszamy wszystkich do głosowania na stronach internetowych Festiwalu – to jest dziś najlepszy sposób na wskazanie laureatów Eliminacji

Jerzy Owsiak, prezes zarządu WOŚP
Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek 23 marca na stronach Festiwalu. Każdy z głosujących będzie mógł wybrać jeden zespół, który według niego powinien wystąpić na Pol’and’Rock. Głosowanie w plebiscycie potrwa do soboty 23 maja, a ogłoszenie wyników nastąpi w poniedziałek 25 maja. 5 zespołów, które otrzyma największą ilość głosów, zostanie zaproszonych do występu na tegorocznej edycji Pol’and’Rock Festival. Jury Eliminacji zdecyduje, na którą ze scen trafią poszczególni laureaci. Ponadto Jury będzie także miało możliwość wręczenia „dzikich kart” zespołom, które otrzymały dalsze pozycje w plebiscycie. Po zakończeniu głosowania Jury dokona oceny nadesłanych nagrań i dotychczasowego dorobku artystycznego, by dodatkowo wybrać kolejnych artystów, których zobaczymy na Festiwalu. Decyzja Jury ogłoszona zostanie w poniedziałek 1 czerwca.

Eliminacje do Festiwalu Pol’and’Rock odbywają się po raz 12-ty. Jest to forma konkursu dla początkujących wykonawców, w którym nagrodą jest szansa występu na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Na eliminacje do tej pory składały się dwa etapy – w pierwszym Jury oceniało przesłane do Fundacji nagrania zespołów i na tej podstawie zapraszało kilkadziesiąt z nich do występów na żywo. Koncerty te były drugim etapem rywalizacji. Do tej pory, dzięki Eliminacjom, na scenach Pol’and’Rock Festival wystąpili m.in. Ørganek, Enej, Luxtorpeda, Nocny Kochanek, Dr Misio, Chemia, Poparzeni Kawą Trzy, Kwiat Jabłoni i wielu, wielu innych, popularnych dziś w Polsce wykonawców.

Eliminacje do 25. Pol’and’Rock Festival, fot. Basia Lutzner
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *