O Festiwalu

Międzynarodowy Festiwal im. Józefa Madei (www.festiwalmadei.pl) to przedsięwzięcie artystyczne, które organizowane jest corocznie w październiku, na terenie województwa wielkopolskiego. II edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 9-18.10.2020 roku. Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie im. Józefa Madei. Podczas Festiwalu odbywa się wiele interesujących wydarzeń – koncerty, wykłady, lekcje mistrzowskie oraz spotkania z wyjątkowymi artystami zarówno z Polski jak i zagranicy.


Podczas koncertów wykonywane są kompozycje (w tym premierowe) na jedyną i niepowtarzalną orkiestrę, składającą się wyłącznie z klarnecistów. W tym roku odbędą się trzy koncerty, a głównym gościem festiwalowym będzie światowej sławy niemiecki klarnecista – Dirk Altmann. Wystąpi on z recitalem oraz poprowadzi lekcje mistrzowskie w Pałacu w Jankowicach.

 

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie powstało w roku 2019 z inicjatywy przyjaciół – muzyków działających w Wielkopolsce i współpracujących ze sobą w ramach wielu projektów artystycznych.Patronem Stowarzyszenia jest Józef Madeja – wybitny profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu – klarnecista, zasłużony dla życia muzycznego działacz, którego 50-tą rocznicę śmierci obchodzono w roku 2018. W ramach uhonorowania działalności Madei, stworzyliśmy Międzynarodowy Festiwal, który pozwala podtrzymać pamięć o tym wyjątkowym muzyku i kompozytorze, a także wpływa na rozwój kultury na terenach Wielkopolski. W ramach działalności Stowarzyszenie organizuje wiele artystycznych projektów – koncertów, recitali, audycji, wykładów, lekcji mistrzowskich, a także spotkań ze znakomitymi muzykami.

 

O Zbiórce na PolakPotrafi

 

Stowarzyszenie im. Józefa Madei zwraca się do wszystkich z prośbą o wsparcie projektu, jakim jest Międzynarodowy Festiwal im. Józefa Madei, organizowany corocznie w regionie Wielkopolski.

Z powodu pandemii działania Stowarzyszenia zostały mocno ograniczone. Mimo wszystko – Stowarzyszenie próbowało wszelkimi drogami uzyskać dofinansowanie na Festiwal. Udało się otrzymać grant od Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, jednak aby dotacja mogła zostać wypłacona –Stowarzyszenie musi zapewnić wkład własny. Zależy im bardzo na tym, aby kontynuować Festiwal i nie poddają się w działaniach, dlatego podjęli decyzję o stworzeniu kampanii finansowania publicznego na PolakPotrafi:

 

https://polakpotrafi.pl/projekt/stworzmy-wspolnie-festiwal-im-jozefa-madei

Wszelkie informacje o zbiórce znajdują się w linku, Stowarzyszenie przygotowało dla wspierających ciekawe nagrody – m.in. nagrania utworów, lekcje na wybranych instrumentach czy imienne zaproszenia na koncerty festiwalowe z rezerwacją miejsc w pierwszych rzędach.

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *