Wojtek Jabłoński gitarzysta zespołu KULT, a także współkompozytor płyty KAZIK „Zaraza”, o której w tym roku było wyjątkowo głośno, wypuszcza właśnie pierwszą edycję swojego autorskiego projektu muzycznego „iWojtek”. 

Jego ideą jest przede wszystkim promocja zdolnych wokalistów, którzy w większości nie są znani szerszej publiczności i nie mieli dotychczas szansy na pracę w profesjonalnym studiu nagraniowym pod okiem doświadczonego producenta muzycznego w roli mentora.


Jabłoński ma nadzieję, że uczestnictwo w tym projekcie pomoże wszystkim spełnić ich marzenia i zaistnieć w świecie muzycznym.

Do współpracy przy projekcie Wojtek zaprosił dziesięciu wokalistów, spośród ponad trzystu otrzymanych zgłoszeń. Każda z osób nagrała swój singiel, do którego muzykę stworzył Jabłoński grając na gitarze, basie i perkusji. Współpracował także z Konradem Wantrychem przy aranżach klawiszy i kwartetu smyczkowego. Wojtka cechuje umiłowanie do żywych instrumentów, stąd w piosenkach nie ma ani jednej, komputerowo wytworzonej nuty.

Muzyka została dostosowana do stylu śpiewania i wrażliwości każdego z wokalistów i gatunkowo różni się od mocniejszych rockowo-punkowych brzmień, z którymi dotychczas Wojtek Jabłoński był kojarzony. Jak sam mówi, dla niego dużym testem było granie w innym stylu niż lubiany i znany mu rock.

Premiera pierwszego utworu z teledyskiem odbędzie się w połowie września 2020 a kolejne wypuszczane będą w odstępach dwu-trzy tygodniowych. Muzyki będzie można posłuchać na  kanale Youtube  i w serwisach streaminowych. 

Wokaliści w kolejności alfabetycznej: Alex Magiera, Basia Kuhn, Daniel Bruhl, Domi M., Ewa Janiszewska, Julia Kordylak, Miss Aicha, Ola Duda, Radek Staryńszczak, Wiktoria Zełep.

Ideą nazwy „iWojtek” było w pierwszym zamyśle tytułowanie piosenek imionami wokalistów i Wojtka jak np. „Ewa iWojtek”. Ostatecznie jednak single otrzymały swoje osobne tytuły a hasło „iWojtek”, z przywiązania, po prostu pozostało.

Aktualności dotyczące projektu na:

YT: GOOD VIBE PRODUCTION
FB https://www.facebook.com/GoodVibeProduction
Insta https://www.instagram.com/Good.Vibe.Production/One Reply to ““iWojtek” projekt muzyczny Wojtka Jabłońskiego gitarzysty zespołu KULT”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *