Już 28 listopada 2021 roku o godzinie 20:00 na kanale YouTube oraz w serwisach streamingowych odbędzie się premiera debiutanckiego autorskiego utworu Katarzyny Starosty.
„Pomroki” to przelana na słowa i dźwięki intymna opowieść o walce z tym, co ukryte w najgłębszych zakamarkach ludzkiej duszy. Utwór jest fuzją gatunków muzycznych: folku, jazzu i poezji śpiewanej. Całość dopełniają klimatyczne kadry, przenoszące widza na łono surowej i jednocześnie pełnej delikatności przyrody.

„Pomroki” powstały jako pierwszy utwór autorski, schowany do przysłowiowej szuflady, i jako pierwszy też zostaje wypuszczony na światło dzienne.Jest to pełen metafor tekst o tym, co w człowieku schowane głęboko i ukryte przed światem zewnętrznym. W melodii i aranżacji usłyszeć można inspiracje muzyką folkową i jazzową, które tworzą tajemniczy klimat, obrazujący różnorodne znaczenie tytułowych pomroków.  Aranżacja utworu powstała we współpracy z poznańskimi muzykami: Piotrem Woźniakiem, Jakubem Stopą i Janem Garsteckim, a za video odpowiada Szymon Kubka z Moonphase Studio. 

Katarzyna Starosta | “Pomroki” | Premiera

Katarzyna Starosta –  Absolwentka Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu o profilu wokalno- aktorskim, a obecnie studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Na co dzień aktywnie działa na scenach lokalnych i krajowych, w 2019 roku występowała w wokalnym tercecie kabaretowym współpracującym z poznańskim kabaretem Afera, wykonuje recitale z piosenką poetycką i aktorską,  jest też solistką i chórzystką zespołu Gospel Joy. To właśnie muzyka wywodząca się z kultury afro-amerykańskiej jest najbliższa jej sercu. Oprócz gatunków takich jak blues, jazz czy soul jej wielką inspiracją jest muzyka etniczna i folkowa. Od kilku lat związana jest z Międzynarodowym Festiwalem Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje” w Łodzi.

W minionym roku Kasia została laureatką Konkursu wokalnego Radia RMF MF „Twoje 5 minut w RMF FM” i wzięła udział w nagraniach Live session na radiowej antenie. Zdobyła również  II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Żydowskich i Piosenek Polaków pochodzenia żydowskiego w Gnieźnie, czy nagrodę Grand Prix za utwór „Pomroki” na Festiwalu Poezji Śpiewanej i Piosenki Aktorskiej „FORMA” w Barcinie.
Obecnie pracuje nad autorskim repertuarem, poszukując swojej własnej muzycznej drogi, na której stara się łączyć wartość słowa z różnorodnymi inspiracjami gatunkowymi.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *