Magda Kuraś to wokalistka poruszająca się w stylistyce okołojazzowej. Od 2 lat tworzy własny projekt muzyczny, pisząc teksty i muzykę. Jej autorski materiał to kompozycje bazujące na jazzie i folku.

W muzyce lubi szukać i poznawać siebie, stawiając na przestrzeń improwizację i minimalizm. Silne inspiracje muzyką etniczną słychać w wokalizach śpiewanych białym głosem.

JEJ ZWIĄZEK Z MUZYKĄ ROZPOCZĄŁ SIĘ OD TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO dzięki, któremu zrozumiała, że dźwięki i rytm płyną w jej żyłach. Magda w swojej twórczości łączy te dwa światy, odbiera je podobnie, cieleśnie. Wierzy, że te dwie boginie twórcze żyją razem. Melodia to dla Magdy jakby ruch choreograficzny, każdy element łączy się i wynika z poprzedniego – opowiada historię.
Od dwóch lat koncertuje razem z zespołem. Wystąpili m. in. w Strefie Otwartej w Krakowie, w Centrum Kultury w Lublinie oraz na lubelskim festiwalu “Wschody”, gdzie zostali laureatami. Magda jest również laureatką lubelskich wyróżnień kulturalnych “ŻURAWIE” przyznawanych dla najciekawszych lubelskich osobowości kulturalnych młodego pokolenia.
W GRUDNIU 2020 roku Magda wydała swój debiutancki krążek “Plony”.

Na płycie zagrali:
Robert Kutrzepa – perkusja
Michał Kowalczyk – kontrabas
Patryk Czyżewski – klawisze
Małgorzata Oleszczuk – wokal
Maciej Świniarski – wokal
oraz gość specjalny:
Dominik Kisiel – fortepian

Debiutancki album pt. „Plony” wypełniony jest jazzowymi brzmieniami, improwizacją i białymi zaśpiewami. To połączenie piosenki artystycznej i etno-jazzu.

Płyta, pomimo wyraźnych odniesień do folku i muzyki etnicznej, posiada w sobie również nawiązania do muzyki popowej.

Album zawiera siedem autorskich utworów będącymi tytułowymi plonami doświadczeń, czasu i zdarzeń, które wywarły mocny wpływ na bohaterkę. Gościem specjalnym na płycie jest pianista jazzowy Dominik Kisiel, kompozytor utworu Ponadfrunę.

“Mój Miły”

“Bazie”

“WOŁAM”

“OGRÓD”

Koncert Premierowy płyty jest dostępny na YouTubie:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *