Techniczni death metalowcy ze SCEPTIC powracają z albumem po 17 latach przerwy! Marcin Urbaś na wokalu! Pierwsze szczegóły płyty oraz pre-order.

SCEPTIC powstał w 1994 roku (pierwotnie jako Tormentor, a od 1995 roku jako Sceptic) z inicjatywy Jacka Hiro. Do 2005 roku formacja zdołała wypuścić cztery studyjny albumy: Blind Existence (1999), Pathetic Being (2001), Unbeliever’s Script (2003) oraz Internal Complexity (2005), które zostały wznowione w 2020 i 2021 roku przez wytwórnię Szataniec na CD oraz winylu.
Już wkrótce, bo po 17 latach krakowski zespół uraczy swoich fanów nowym, długo wyczekiwanym studyjnym albumem. Płyta nosić będzie tytuł Nailed to Ignorance, a do obowiązków wokalisty wrócił Marcin Urbaś. Materiał na płytę zarejestrowano w Lateral Sound przy współpracy z Grzegorzem Środa (Kat&Roman Kostrzewski). Nad miksami i masteringiem pracował Piotr Mańkowski w Coverius (Turbo, Wolf Spider). Autorem okładki jak i zdjęcia zespołu jest Marcin Halerz, natomiast layoutem wydawnictwa zajął się Piotr Szafraniec. Premiera zaplanowana jest na 30 września bieżącego roku i ukaże się jako CD jewelcase, CD digipak oraz w formie limitowanego zestawu kolekcjonerskiego (pre-order).

Wkrótce zespół zaprezentuje teledysk do singla promującego nową płytę.

Tracklista:
1. Mind Destroyer  
2. Wolf as a Shepherd  
3. Fate In My Hand
4. Gaia  
5. Wordbow 
6. All I Can Devour  
7. The Sakkara Bird
8. InHuman  
9. Nailed to Ignorance

Skład zespołu

Marcin Urbaś – wokal
Jacek Hiro – gitara
Kuba Kogut – perkusja
Paweł Kolasa – bas

Social Media

Facebook Sceptic
Instagram /sceptic.band/ 
Bandcamp /scepticpl.bandcamp.com/ 
Spotify /open.spotify.com/

Youtube Youtubehttps://www.youtube.com/user/ScepticBand

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *