Płyta “Psia Mać” to bezsprzecznie najdojrzalszy album artystki, zarówno pod względem brzmieniowym jak i tekstowym. Spójny, dopieszczony muzycznie w najdrobniejszym szczególe i całkowicie nieprzewidywalny. Krążek jest wielkim powrotem Dominiki po 6 latach ciszy wydawniczej.

SŁUCHAJ ALBUMU „PSIA MAĆ” W STREMIE:

https://ffm.to/DominikaBarabasPsiaMac

“Psia mać” to podróż po temacie wielokrotnie już ogrywanym – bo miłości – jednak tutaj słyszymy o relacji trudnej, przemocowej, z poliamoryzmem w tle… ta bardzo osobista i szczera do bólu płyta długo dojrzewała oczekując na swoją premierę – nie jest łatwo dzielić się ciężką treścią w sposób przystępny, co się jednak finalnie udało i to efektownie. Muzyczną ucztę fenomenalnie dopełnia szata graficzna stworzona przez Bertę Cebrat.


Album jest zaskakująco nowoczesny w brzmieniach, jak na artystkę wyrosłą z matecznika piosenki literackiej. Niech więc odbiorców nie zwiedzie dotychczasowa kariera Dominiki – “Psia Mać” jest świeża, nie nudzi się, a każdy utwór otwiera nową, barwną historię, do której chce się wracać wciąż i wciąż.

W nagraniach uczestniczyli znakomici muzycy, m.in.: Adam Lemańczyk, Wojciech Famielec, Tomasz Boruch, Paweł Harańczyk, Jan Czaja czy Tomasz Kaczmarek. Za produkcję muzyczną odpowiedzialni są Dominika Barabas i Szymon Orchowski.

KUP ALBUM „PSIA MAĆ”: https://allegrolokalnie.pl/oferta/dominika-barabas-psia-mac-cd?fbclid=IwAR0qiuaWfFx3VCUj7eum8GwAPlZJ6hFVEXpaml4GXgaUf-CjpgVh5C0ibGA

Dominika Barabas – kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów, producentka, multiinstrumentalistka i wokalistka.

W swoim dorobku ma cztery autorskie albumy – „Cień”, „Zbiór porannych bzdur”, „Rustykalny Cyrk”, “Psia Mać” – oraz szereg kompilacji płytowych (m.in. “Muzyka Czterech Stron Świata”, “Mistrzowie polskiej piosenki”, “Pamiętajmy o Osieckiej”, “Ballady i niuanse”, “Między ciszą a ciszą”, “W stronę Krainy Łagodności, Vol.1”) i kolaboracji muzycznych z różnorodnymi artystami polskiej sceny muzycznej.

Laureatka głównych nagród festiwali o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in.:  Studencki Festiwal Piosenki, Międzynarodowy Festiwal OPPA, PPA, Niemen NON STOP, Przebojem na Antenę, Pejzaż bez Ciebie, Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK, Pamiętajmy o Osieckiej.

Artystka zagrała dziesiątki koncertów, zaznaczyła także swoją obecność na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych, jak: SoundEdit Festival, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Męskie Granie, Spring Break, Festiwal Jazz Jantar, TransVocale. Jest autorką muzyki do gry komputerowej Two Worlds II: EotDP Memories, aranżerką cyklicznego widowiska multimedialnego „Alchemia Światła”, a także przewodnicząca Zarządu Sekcji B – Autorów Utworów Muzyki Rozrywkowej i Tanecznej – Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, oraz organizatorką Songwriting Camp ZAiKS.

SOCIAL MEDIA

https://www.facebook.com/barabasofficial/

https://www.instagram.com/dominika_barabas/

https://barabas.com.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *