“Ta Noc” to pierwszy singel zapowiadający nową trzecią już płytę łódzkiej hardrockowej grupy Naked Root, która ukaże się 1 grudnia.

“Ta noc” to erotyk w mrocznym, rockowym klimacie. Zdjęcia do klipu zostały nakręcone w klimatycznych wnętrzach Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu.

“Hipnagogia” zawiera 9 utworów, tym razem wszystkie z polskimi tekstami. Dominującym motywem jest stan zawieszenia między światem realnym a sennymi marzeniami i koszmarami, oderwanie od rzeczywistości, ucieczka w świat wirtualny czy też narkotyczny trans. W tekstach przewijają się również motywy rozterek powodowanych przez sprzeczne uczucia i pragnienia, poszukiwania właściwej drogi oraz związanym z tym poczuciem niespełnienia, braku równowagi i spokoju ducha.

Początki Naked Root sięgają 2011 roku, ale skład zbliżony do obecnego uformował się w 2014 roku. Stylistykę zespołu można określić jako szeroko pojęty hard rock z elementami progresywnymi.

Różnorodne inspiracje i fascynacje muzyczne członków zespołu znajdują odzwierciedlenie w brzmieniu mocnym i energetycznym, ale jednocześnie melodyjnym. Po dość długim okresie poszukiwań muzycznych, na początku 2016 r. ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana po prostu „Naked Root”. Wiosną 2020 r. miała miejsce premiera drugiej płyty – “The Maze”. Z powodu pandemii i braku możliwości koncertowania zespół skupił się na jej promocji radiowej i internetowej, a jednocześnie rozpoczęło się tworzenie nowego materiału. Prace zakończyły się w połowie 2023 r. i latem zespół dokonał nagrań w studiu “Manximum Records”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *