Adam Bień i Kasia Węsierska połączyli swoje siły przy tworzeniu nowej muzyki i wspólnie nagrali utwór „Bieguny”.

Singiel utrzymany w klimacie pop jest już dostępny na platformie Youtube i we wszystkich serwisach cyfrowych. 

Nowy muzyczny romans zaowocował singlem „Bieguny“

Adam Bień i Kasia Węsierska połączyli swoje siły przy tworzeniu nowej muzyki i wspólnie nagrali utwór „Bieguny“. Singiel utrzymany w klimacie pop jest już dostępny na platformie Youtube i we wszystkich serwisach cyfrowych.  
Singiel „Bieguny“ opowiada głównie o uczuciach, z jakimi mierzy się człowiek będący w związku. Każdy, kto posiada drugą połówkę, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że są to zarówno pozytywne, jak i negatywne emocje, które często się na siebie nakładają – mówią o singlu Artyści.

Ich barwy głosu pokochały się od pierwszego dźwięku

Multiinstrumentalista, kompozytor, producent i wokalista – Adam Bień oraz Kasia Węsierska – DJ, prezenterka radiowa, wokalistka i autorka tekstów. Mijali się podczas koncertów, czy festiwali ale z racji charakteru tych wydarzeń nigdy nie mieli okazji spokojnie porozmawiać. Zaczęło się niewinnie. Spotkali się na niezobowiązującej pogadance o muzyce i działaniach na polskim rynku. Pierwszą współpracę podjęli przy ostatnim singlu Adama „Twój Świat”. Kasia zaangażowała się w projekt i pomogła zrealizować klip do tego utworu. Już wtedy Adam zorientował się, że Kasia dysponuje naprawdę dobrym głosem. Zaiskrzyło i pojawiła się myśl, że nagrają coś wspólnie. Adam skomponował melodię i wyprodukował numer a Kasia napisała tekst. Na fali tej chemii nie było innej opcji, niż wokalny duet. Pandemia wydłużyła cały proces, stawiając na ich drodze co rusz utrudnienia ale koniec końców z muzycznego romansu tej dwójki pasjonatów zawodowych brzmień narodziły się „Bieguny”.

„Bieguny“ na językach recenzentów

„Przebojowo, świeżo, porywająco… tak w skrócie można opisać nową propozycję wokalisty, kompozytora i producenta Adama Bienia. To on niemal całkowicie odpowiada za premierowy utwór, chociaż ważny jest też udział Kasi Węsierskiej, która napisała tekst do tej piosenki. Kobiecy pierwiastek podkreśla przekaz tej jakże melodyjnej i przyjemnej w odbiorze propozycji. W końcu słowa opisują relacje damsko-męskie i związane z tym emocje. Pomimo popowej charakterystyki udało się ustrzec banału – całość jest przemyślana i prezentuje się bardzo przyjemnie.

Tak zgrabnie zaprezentowana kompozycja powinna zyskać uznanie rozgłośni radiowych. Jej nienachalne brzmienie i melodyjny puls sprawia, że nie da się jej nie śpiewać po kilkukrotnym przesłuchaniu. Nie jest to coś ponadczasowego, ale mniej zobowiązująca, aczkolwiek rzetelnie prezentująca się muzyka rozrywkowa też jest potrzebna. Właściwie jej deficyt jest ostatnio bardziej zauważalny. Stąd “Bieguny” wypełniają pewną lukę i obrazują drogę artystyczną Bienia, który w przyszłości z pewnością zaskoczy nas jeszcze niejedną, jakże interesująco prezentującą się piosenką.“

[fragmenty recenzji z portalu polskaplyta-polskamuzyka.pl]https://musicgo.lnk.to/Bieguny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *