16 października to premiera kolejnego wydawnictwa koncertowego Złotego Melona – tym razem fani Najpiękniejszego Festiwalu Świata mogą sobie przypomnieć występ grupy Happysad z Pol’and’Rock Festival 2019. 

Happysad, zdobywcy nagrody publiczności – Złotego Bączka – za występ w roku 2012, rok temu wrócili na Najpiękniejszy Festiwal Świata, i dali wyjątkowy koncert z udziałem Darii Zawiałow oraz Mroza.


Efektem tego show jest wydawnictwo, które swą oficjalną premierę ma 16 października.

– Ogromna scena festiwalowa stawia przed każdą kapelą ogromne wyzwanie i potrafi, jeśli ktoś nie ma na nią pomysłu, wessać, przemielić, przeżuć i… nie zostawić zbyt wielu pozytywnych wspomnień po występie. Być świadomym tego kolosa jest rzeczą trudną i na palcach jednej ręki mógłbym wymienić te zespoły, które w 100% dały sobie z tym wyzwaniem radę. Happysad do tych zespołów należy. Ich ostatni występ na pol’and’rockowej scenie to świadome wykorzystanie każdego metra sześciennego sceny, w której zainstalowano setki urządzeń świetlnych i z której wybucha potężny, selektywny i świetnie zrealizowany dźwięk. Jak nic nie stracić z takich możliwości pokazał nam zespół, przyjeżdżając ze swoją scenografią – prostą, ale w swej prostocie tworzącą treść dla występu. Po latach Happysad znowu jest z głową pełną pomysłów i dźwiękami, z którymi wszyscy, jako uczestnicy tego Festiwalu, świetnie się czujemy. Jako organizatorzy Najpiękniejszego Festiwalu Świata zawsze chętnie wracamy do zespołów, które nie zatrzymują się w miejscu, które w sposób naturalny zmierzają, aby pokonywać kolejne granice, a powrót do przeszłości także nabiera dojrzałości i w żaden sposób nie odbiega od zawartości całego, muzycznego spektaklu, jaki nam sprawił Happysad. I jedna dla mnie perełka, która koi moją duszę, bo jak zwykle artyści potrafią o rzeczach ważnych zaśpiewać tak, że, stety lub niestety, są one latami aktualne. I o tym mówi utwór „Nic nie zmieniać”, chociaż chciałoby się, żeby właśnie tak nie było. Piękny koncert, który z wielką przyjemnością opakowaliśmy w podwójny winyl oraz box 2 x CD i DVD – mówi Jurek Owsiak.

Fani mają do wyboru dwa typy wydawnictwa: 2 x winyl lub 2 x CD i DVD.

Jest to już kolejne wydawnictwo Złotego Melona z zapisem koncertu, do którego doszło w czasie jubileuszowej edycji Pol’and’Rock Festival – wcześniej ukazały się m.in. płyty z koncertami Agnieszki Chylińskiej, Majki Jeżowskiej i Renaty Przemyk.

Patroni medialni: Antyradio i Onet.pl
Wydawcy: Złoty Melon i Mystic Production

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *