28 lat Najpiękniejszego Festiwalu Świata to masa niezwykłych muzycznych chwil. Podczas ostatniej edycji Pol’and’Rock Festival swoją niezwykłą historię stworzył kolejny zespół z ogromnym dorobkiem artystycznym – Sztywny Pal Azji. Dziś premiera wydawnictwa z zapisem tego koncertu.

Utworzona w latach 80. kapela rok temu po raz pierwszy zagościła na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Na Dużej Scenie rozbrzmiały wtedy tak ważne rockowe przeboje jak “Nieprzemakalni” czy “Wieża radości, wieża samotności”. Kapela porwała swoim występem zarówno młodych, jak i tych starszych festiwalowiczów.

Pierwszy raz na Festiwalu. Zespół z tak ogromną historią, a moją osobistą tym bardziej – kiedy 3 dekady temu miałem swoją audycję w Rozgłośni Harcerskiej, utwory Sztywnego Pala Azji, obok innych zespołów tamtych czasów, fantastycznie określały charakter Rozgłośni. Dzisiaj starsi, ale z muzyką, która stała się już legendą. Wystąpili na naszym Festiwalu pierwszego dnia i myślę, że to muzyka na początek każdego dnia. Na początek wszystkich początków. Na dobry nastrój. Na zaklinanie pochmurnego nieba i na zamykanie oczu przed snem.

Jurek Owsiak

Koncert w całości dostępny jest od dziś na kanale KręciołaTV na YouTubiew serwisach streamingowych, ale przede wszystkim jako płyta CD – wyjątkowe wydawnictwo, 84. w kolekcji Złotego Melona, który od lat szczyci się mianem największego wydawcy płyt “z muzyką z oklaskami” w naszym kraju.

Tracklistę stanowi 15 utworów, poza wspomnianymi “Nieprzemakalni” i “Wieżą radości, wieżą samotności”, także m.in. “Spotkanie z…”, , “To jest nasza kultura”, “Kurort”, czy “Nasze reggae”. 
Patroni medialni wydawnictwa: Onet.plAntyradioKręciołaTV.
Płyta dostępna jest w SiemaShopie, w sklepach sieci Empik oraz sklepie Mystic Productions. 

Zdobądź płytę w SiemaShopie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *