Zakończył się kolejny sezon koncertów z cyklu „Poznańskie Muzykalia” organizowanych przez  PTAAAK – Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury.

To wyjątkowe wydarzenie kulturalne, odbywa się niezmiennie w Parku Wilsona w Poznaniu i przyciąga, z koncertu na koncert, coraz to większą rzeszę słuchaczy muzyki na żywo.
To właśnie tu na scenie, historycznej muszli koncertowej, powstałej w 1936 roku, dzięki PTAAAKowi usłyszeć mogliśmy  przeboje: zespołu Maanam, Marii Koterbskiej, Ewy Demarczyk, Elvisa Presleya, Krzysztofa Krawczyka, Haliny Frąckowiak, Grzegorza Tomczaka czy ostatnio Grzegorza Ciechowskiego, w nowych aranżacjach, wykonane przez muzyków młodego pokolenia. 

Relacje z poszczególnych koncertów oraz zapis filmowy dostępne są na stronach 

Wielkopolskamagazyn.pl:

>>>Wielkopolskamagazyn.pl – „Poznańskie Muzykalia”<<<

>>>Magazyn_InformacyjnyTV-„Poznańskie Muzykalia”<<<

oraz na oficjalnej stronie >>>PTAAAK-KONCERTY<<<

O ostatnim koncercie przebojów Grzegorza Ciechowskiego, legendarnego lidera zespołu REPUBLIKA, znanego również pod pseudonimem Obywatel G.C. i Grzegorz z Ciechowa opowiedziała nam współorganizatorka koncertów z cyklu “Poznańskie Muzykalia” Marianna Ćwiąkała, która sama swym głosem i grą aktorską zaskakuje poznańską publiczność:

Produkcja tego koncertu była dla nas – organizatorów i artystów – dość sporym wyzwaniem, ponieważ dane nam było zmierzyć się tak naprawdę z legendą polskiej sceny muzycznej. Grzegorz Ciechowski był artystą wielowymiarowym, zaskakującym w swojej tajemniczości, a zarazem inteligentnie poruszającym bardzo ważne kwestie światopoglądowe, obyczajowe czy polityczne. Był i wciąż jest głosem młodego pokolenia. Chcieliśmy pokazać, że mimo mijających lat, wciąż mierzymy się z tymi samymi problemami, o których w swoich utworach pisał Ciechowski. Wciąż tak samo przeżywamy “miłość, rozejm, pokój, wyrok…”. Patrząc na efekty naszej kilkutygodniowej pracy, a także reakcję publiczności, śmiem twierdzić, że dobrze nam to wyszło. 😉 – relacjonuje – artystka , która nie tylko sprawdza się na scenie jako świetna wokalistka, ale również jako sprawna organizatorka.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia całości koncertów :

>>>Stowarzyszenie PTAAAK dla Artystów – koncerty „Poznańskie Muzykalia”<<< 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *