Już 18-20 kwietnia w Poznaniu odbędzie się druga edycja NEXT FEST Music Showcase & Conference. Program następcy festiwalu Spring Break zapowiada ponad setkę koncertów oraz wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty. W tym roku Kayax oprócz headlinerów w line-up’ie ma także swoją własną ze swoimi muzycznymi odkryciami. Organizatorem wydarzenia jest Good Taste Production.

NEXT FEST Music Showcase & Conference to trzydniowy festiwal i spotkanie branży muzycznej, który ma służyć integracji, networkingowi i poznaniu tego, co rodzima muzyka ma najciekawszego do zaoferowania. Mowa tu zarówno o jasno świecących postaciach na krajowej scenie, jak i o tych wschodzących, dla których poznańskie wydarzenie ma szansę być trampoliną do poważnej kariery. Czy tak się stanie? O tym trzeba przekonać się na żywo – oglądając koncerty, które odbędą się w dniach 18-20 kwietnia m. in. w CK Zamek, Scenie na Piętrze, na pl. Wolności, klubach Tama, Blue Note, Dragon, Pod Minogą, Lokum, Schron oraz Muchos.

Wśród headlinerów festiwalu znalazły się czołowe postacie polskiej sceny muzycznej. Na NEXT FEST wystąpią artyści związani z Kayaxem i managementem wytwórni: KARAŚ/ROGUCKITomek Ziętek oraz Tomasz Mreńca

Dodatkowo, w ostatni dzień wydarzenia, odbędą się cztery wyjątkowe występy na żywo na stworzonej przez Kayax scenie koncertowej20 kwietnia w klubie Na Piętrze wystąpią: Filip GrodowskiNastiaEcho37 i Nago. W ramach Kayaxowego showcase’u pojawią się projekty kontraktowe, a także artyści, których wytwórnia wspiera i z którymi współpracuje na zasadzie dystrybucji cyfrowej. Muzyczny charakter sceny będzie bardzo przekrojowy – od rapu (Echo37), poprzez alt-rock (nago), soft pop (Nastia), aż po przebojowy pop (Filip Grodowski).

Filip Grodowski to nastoletni artysta z Krakowa o wyjątkowej wrażliwości muzycznej i unikalnej barwie głosu. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął od coverowania znanych utworów, publikując je regularnie na swoich social mediach (TikTok oraz Instagram). Bardzo szybko udało mu się zdobyć uznanie oraz sympatię słuchaczy, ale także takich muzyków, jak Smolasty czy Tribbs. Te aspekty i kreatywność twórcza, ściągnęły na artystę uwagę wytwórni Kayax, z którą związał się kontraktem wydawniczym oraz managerskim. W 2023 roku ukazały się dwa single Filipa – „Bluzy z USA” oraz „Świat Tobie Nic”. Ostatnio artysta wydał przebojowy, popowy utwór “Ambiwalencje” z nadchodzącej debiutanckiej płyty.

Nastia to wokalistka oraz songwriterka, tworząca muzykę z pogranicza indie, soulu oraz dream popu. Inspiracje czerpie z londyńskiej oraz kanadyjskiej sceny. Autorski materiał tworzy wraz z Leonem Krześniakiem – songwriterem oraz producentem, znanym m.in. ze współpracy z Zalią oraz IGNACYM. Jesienią 2023 ukazała się jej debiutancka EP “Lilie”.

Echo37 swoją muzyką chce kreować nowe światy, po drodze redefiniując stereotyp rapera. Tworzy eklektyczne brzmienia, bo i z muzyki różnych artystów czerpie inspiracje – wśród wzorców wymienia Björk, Thoma Yorke’a, Kendricka Lamara i Denzela Curry’ego. Nie ukrywa swojej wrażliwości, co zresztą jest jego siłą. Nie myślcie jednak, że w swojej twórczości ma tylko melancholijne kawałki. Znajdziecie tam także trapowe bangery. Echo37 chce tworzyć bez ograniczeń.

Coś dla osób tęskniących za latem, swobodą, beztroskim szwendaniem się po lesie. Wrocławski zespół powstał w 2021 roku. Jak sami o sobie mówią, ich muzyka jest jak nocna zimowa kąpiel w jacuzzi, głaskanie kraba na wakacjach albo powrót autokarem ze szkolnej wycieczki. Grają alternatywny pop, w którym momentami pobrzmiewa także folk czy alt rock. Obecnie pracują nad nowym materiałem, którego fragmenty usłyszymy wiosną w Poznaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *