#ECHAZABRZMIĄ W  OLDSKULOWYM STYLU! GORĄCA NOWOŚĆ NA LATO!

Echa, alternatywny zespół, którego debiutancki album, wydany nakładem wytwórni SP Records, został uznany jedną z najgorętszych premier ubiegłego lata, wraca z energetyczną nowością! Mamy przyjemność zaprezentować nowy, zaskakujący teledysk do utworu “Chamski beat”, a sam utwór – dynamiczny i mocno elektroniczny – to potencjalny hit wakacji!


Arek Tyda i Krzysiek Garbaciak, twórcy kawałka, opowiadają: – Chcemy dać ludziom po okresie kwarantanny odważny powód do radości i zabawy oraz zarazić ich pozytywną energią, uśmiechem, dystansem do siebie i tańcem. Chcemy także pokazać, jak duży potencjał tkwi w działaniu lokalnym, ponieważ w projekt zaangażowało się wielu znanych i utalentowanych artystów związanych z Zieloną Górą, skąd pochodzimy. 

Gwiazdą obrazu jest Sandra Staniszewska-Herbich, znana widzom “M jak miłość”, “Barw szczęścia” czy filmów takich jak “Kamienie na szaniec”. Aktorka zagrała w klipie główną rolę. Artystka tak mówi o wideoklipie: – Podczas lockdownu wielu z nas przyjechało w rodzinny strony, by spędzić tu czas kwarantanny, kwarantanny nie tylko ogólnie narzuconej przez system, ale i tej która dotyczyła sfer twórczości artystycznej.


Tęsknota za sztuką spowodowała, że chcieliśmy zrobić coś wspólnie właśnie lokalnie i zaprosić do projektu ludzi, którzy także w tym samym czasie mierzyli się z tęsknotą za dialogiem, planem filmowym, muzyką, charakteryzacją, czy sportem
Postać, w która się wciela Sandra, jest inspirowana latami 80-tymi i tęsknota za tamtym barwnym okresem wywołuje uśmiech na twarzy. Kreacja Sandry jest bardzo kolorowa i nieoczywista, z pewnością musicie to zobaczyć – nie będziecie mogli się oderwać od ekranu!

Zespół ECHA istnieje od 2010 roku, wówczas jeszcze pod nazwą BEZSENSU. Grupa zdobyła liczne nagrody – m. in. w konkursie “Scena Machiny”, “Letni Hit Machiny”, a także w plebiscytach portali internetowych.
Ich dwa poprzednie albumy, “Co tam myślisz” i “Wszyscy i nie tylko wszystko” zebrały pozytywne recenzje na łamach gazet i portali muzycznych, a zespół był gościem m. in. OFFensywy Piotra Stelmacha. Utwory z tych albumów gościły m. in. na antenie Trójki, Eski Rock. ECHA występowały na Open’er Festival, Slot Art Festival, Jarocin Festival, Hejfest, Warsaw Orlen Maraton, grali również liczne koncerty klubowe. Gościli także na koncertach takich grup jak Myslovitz, Happysad, Kult, Perfect, Strachy na Lachy oraz Meli Koteluk.
Zespół wydał w 2019 roku album zatytułowany “Echa”. Wydawnictwo to oferuje dojrzałe brzmienie indie z wpływami elektroniki i popu, co sprawia, że to jedna z ciekawszych propozycji polskiej alternatywy. Utwór promujący płytę, “Polska na supeł”, gościł przez kilka tygodni na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *