“Heart Too Small” to szósty singiel zespołu Snakedoctors związany z płytą „Four and a half”.
Jest to trzeci utwór zrealizowany przez Joe Gibb’a , który znany jest ze współpracy między innymi z Depeche Mode, The Cure, The Kinks, Jane’s Addiction, Stone Roses i The Mission i odpowiadał za mix tego utworu. Za mastering odpowiedzialne jest Case Studio z Aleksandrowa Łódzkiego. 
Tym razem, podobnie jak jeden z poprzednich singli („Wuss”), udostępniony został w wersji innej niż na płycie. 
 
Gościnnie wystąpiła w nim Victory Vizhanska, utalentowana wokalistka, aktorka, modelka i cosplayerka pochodząca z Kijowa. Znana m.in. ze swych ról w teatrze muzycznym „Comme il faut”. Na płycie znajduje się jeszcze jedna piosenka z jej udziałem – „Wonder Girl”. 
 
Po raz kolejny piosenka opowiada o perypetiach miłosnych. Tym razem bohater posiada zbyt małą pompę zasilającą organizm w krew aby pomieścić całe uczucie swojej sympatii. A teledysk… jak przystało na czwórkę z Gdańska, Snakedoctors i tym razem stanęli na wysokości zadania.
 
 
 
Snakedoctors w sieci:
Label: https://case-studio.pl/snakedoctors-official/
Oficjalna: http://snakedoctors.com

 

O Snakedoctors:
Snakedoctors to gdański zespół założony przez czterech przyjaciół w maju 2020 roku. Od tego czasu wydali dwadzieścia jeden singli (w tym piosenkę świąteczną „Idą Święta” oraz na prima aprilis 2021 singla w języku czeskim jako Jiri Blaha & Framuga Boys) oraz cztery albumy: „Obligation”, „Joy Free Bowl”, „Mellow Joy” i „Four and a half”. Ich największy przebój „Close That Door” przez ponad 30 tygodni był na pierwszym miejscu listy przebojów Raga Top Radio Olsztyn, sukces ten powtórzył singiel „Too Many”. „Close That Door” oraz „Too Many” znalazły się również na pierwszym miejscu Playlisty Listy Przebojów Radia Ostrowiec. „Got Him Another Girl” znalazł się na z kolei na szczycie listy przebojów air play w krajach Ameryki Centralnej. Wszystkie single znalazły się na listach iTunes Rock Top 100 (w tym wiele na pierwszym miejscu) oraz na jednej z list radiowych przebojów indie w UK (w tym cztery – „A Song”, „Tinder Girl”, „Crime Story” i „Wuss” na miejscu pierwszym) oraz na radiowych listach przebojów w Stanach, Kolumbii, Ekwadorze i Peru.
Ich piosenki grane są przez stacje radiowe w Polsce i kilkudziesięciu krajach świata – na pięciu kontynentach. Kilkukrotnie ze statusem płyty (Polska) oraz zespołu i singli (UK) tygodnia. Recenzje ich płyt i utworów oraz płyt ukazały się m.in. w Polsce (m.in. Teraz Rock, ArtMundus, Muzykoholicy i Heavy Metal Pages) oraz w Wielkiej Brytanii, Stanach, Niemczech, Holandii, Portugalii, Brazylii, Francji, Włoszech, Kanadzie, Serbii, Egipcie i wielu innych krajach.
Ich kolejny, czwarty już dwupłytowy album „Four and a half” ukazał się w maju. Płyta wydana została pod patronatem Polskiego Radia Olsztyn i Radia Tczew. Znalazły się na nim utwory o szerokim spektrum gatunków. Na pierwszym krążku znajdą się utwory będące kontynuacją dotychczasowych wydawnictw zespołu – stylowo zbliżone do new wave, dark wave, post-punk i shoegaze. A na drugim – niejako powrót do źródeł – bliżej grunge. Zespołowi udało się – jak poprzednio – namówić do współpracy liczne grono znanych producentów. Oprócz dotychczasowego zespołu z Abbey Road Studios (Chris Bolster) i Metropolis Studios (Andy „Hippy” Baldwin) na najnowszej płycie znajdą się również piosenki zmiksowane przez Joe Gibb’a, który znany jest ze współpracy między innymi z Depeche Mode, The Cure, The Kinks, Jane’s Addiction, Stone Roses i The Mission oraz zmasterowane przez Kevina Paul’a, który również współpracował z Depeche Mode i the Kinks a także z Yazoo, Erasure i Davidem Bowie. Kolejną znaną postacią, która wzięła udział w produkcji jednego z utworów jest Matt Gerhard współpracujący na co dzień m.in. z zespołem Spoon. I to nie wszyscy. W nagraniu kilku piosenek wzięły udział również wokalistki z Ukrainy, w tym utalentowana Victoria Vizhanska i ze Stanów Zjednoczonych (m.in. Christine Corless) a dwa z trzech remiksów zamieszczonych na płycie zrealizowane zostały w studiu w Vancouver w Kanadzie. Teledyski do ich singli promujących najnowsza płytę nakręcone zostały m.in. w Ukrainie, Serbii i Niemczech.
Jeden z muzyków grał wcześniej w czasach studenckich w zespołach w Stanach. Jak sami mówią – grają, ponieważ sprawia im to przyjemność.

Płyty muzyczne_kreacje_świąteczne - zobacz ceny
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *