Tomasz Kowalczyk (26.03.1990) :kompozytor, pianista, poeta.
W 2012 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. J.A. Komeńskiego w Lesznie na kierunku „Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej”, a w 2014 roku kierunek „Pedagogika” na Wyższej Szkole Humanistycznej im. Stanisława Leszczyńskiego w Lesznie.

W latach 2018-2020 wydał ponad 10 albumów muzycznych z zakresu muzyki fortepianowej, wokalnej i filmowej, które są dostępne na portalach streamingowych. Skomponował pieśni do wierszy Jana Lechonia. Odbył fortepianowe tournée po zabytkowych miasteczkach Anglii w 2016 roku. Koncertował w Berlinie oraz w miastach Polski m.in. Rydzynie i Krakowie. Jego utwory były emitowane m.in. w Rmf Classic, Rmf Fm, Ciche Radio czy Radio Guardian.

 
 
 
Na co dzień mieszka w Lesznie, gdzie uczy gry na fortepianie i komponuje muzykę fortepianową, wokalną, rozrywkową oraz filmową. Przyjmuje również zlecenia prywatne. Opublikował 4 książki o sztuce i poezji. Jego dzieła są grane przez muzyków na całym świecie, m.in. przez Annę Sutyaginę – światowej sławy pianistkę.
LINKI:
 

Tomasz Kowalczyk (kompozytor)-Wikipedia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *