29, 30 i 31 lipca – właśnie w tym terminie odbędzie się 27. Pol’and’Rock Festival (dawniej: Przystanek Woodstock). Wydarzenie, po 16 latach w Kostrzynie nad Odrą, ze względu na pandemię i związaną z tym konieczność innego podejścia do organizacji festiwalu, przeniesie się w tym roku do nowej lokalizacji – Lotniska Makowice – Płoty (województwo zachodniopomorskie). Festiwal przyjmie formę hybrydową – dostępny będzie zarówno dla ograniczonej grupy publiki obecnej na miejscu, jak i dla widzów śledzących jego przebieg w internecie.
Po rocznej przerwie (w 2020 Festiwal był zrealizowany w podwarszawskim studiu telewizyjnym jako Najpiękniejsza Domówka Świata), Pol’and’Rock Festival wraca na łono natury. Wydarzenie zorganizowane zostanie z najwyższą dbałością o zdrowie uczestników, co wiąże się nie tylko z testowaniem na COVID-19 wszystkich obecnych na miejscu, ale również m.in. z odpowiednim zabezpieczeniem terenu i zmianą lokalizacji, którą przez kilkanaście minionych lat stanowił Kostrzyn nad Odrą. Tegoroczną lokalizacją festiwalu jest byłe lotnisko w Makowicach (gmina Płoty, województwo zachodniopomorskie).

Cieszymy się, że w tym roku Najpiękniejszy Festiwal Świata zawita do nas i będziemy mieli okazję pochwalić się gościnnością naszej gminy. Nie możemy się już doczekać odwiedzin uczestników Festiwalu, którzy charakteryzują się nie tylko kreatywnością, ale też dużym zaangażowaniem społecznym. To dla nas ważne, że właśnie takie postawy będziemy mogli promować w naszej lokalnej społeczności

Radosław Mackiewicz, Burmistrz Płotów

Wzorem Najpiękniejszej Domówki Świata, 27 edycja festiwalu przyjmie formę hybrydową – dostępna będzie zarówno dla publiki obecnej na miejscu, jak i dla widzów śledzących jego przebieg w internecie. Ze względu na sytuację pandemiczną i konieczność odpowiedniego zabezpieczenia wydarzenia, w tym roku w formie stacjonarnej uczestniczyć będzie mogła ograniczona liczba osób – posiadaczy zdobytych wcześniej specjalnych wejściówek, którzy będą partycypować w kosztach organizacji zabezpieczenia COVID-19. Tradycyjnie koszty organizacji festiwalu pokryją sponsorzy wydarzenia.4 Replies to “Uwaga! Pol’and’Rock Festival w nowym miejscu”

  1. To będzie ostatni Woodstock z jakim mam cokolwiek wspólnego po wielu latach kończy się pewna era komercja weszła na łono Woodstokowej imprezy. Mamona rządzi światem niestety.

  2. 2005, 2006…. 2010 zaczęła się komercja…..
    Likwidacja większej liczby pól namiotowych i przerobienie ich na płatne Toi-toi campy .
    Komercjaaa jak w Jarocinie. Opłata za wstęp, zameldowanie na polu namiotowym itp…. Tylko pytanie jak długo to się tak utrzyma…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *