Solidna dawka gitar, chwytliwe brzmienie, zadziorny wokal i niebanalna refleksja w tekście — to wszystko znajdziecie w najnowszej propozycji od szczecińskiej kapeli Velow. Posłuchajcie singla Nietykalna!

Velow to pięcioosobowa grupa znajomych, którzy postanowili chwycić za instrumenty, aby dać upust swoim emocjom i wyrazić własną optykę otaczającej ich rzeczywistości. Zespół w składzie: Eryk Pacyna (wokal), Tomasz Guz – (gitara), Sebastian Lisiecki – (gitara), Wiktor Kowalczyk (bas) oraz Krystian Tomasiak (perkusja) pochodzi ze Szczecina i powstał w 2021 roku, jednak na swoim koncie ma już dobrze przyjęte single: Omamiony, Mimo strat i Paranoja.

Kolejnym rozdziałem ich kariery jest utwór Nietykalna. Gitarowy numer jest absolutnie reprezentatywną odsłoną brzmienia Velow, na które składają się enigmatyczne teksty i energiczna muzyka, tworząc rockową mieszankę wybuchową. Jak sami przyznają — ich muzyka to spójna opowieść.

Nietykalna opowiada o problemach obojętności w relacjach. O wchodzeniu w rutynę i związanych z tym przemyśleniach. Kiedy z całych sił próbujemy utrzymać płomień, który ledwo się tli, czasem może dojść do refleksji — czy na pewno powinien dalej płonąć, a może już czas, aby zgasł? mówią członkowie zespołu Velow.

Singiel Nietykalna jest jednocześnie symbolicznym wyjściem z mroku zespołu. Utwór jest bowiem bezpośrednią zapowiedzią debiutanckiego albumu Velow, zatytułowanego Wizje. Wydawnictwo ujrzy światło dzienne już 14 kwietnia, a tuż po jego premierze muzycy ruszą w trasę z nowym materiałem, która obejmie pięć przystanków w całej Polsce:

Velow, fot. Lesław Kopecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *