W minionym tygodniu maiła miejsce premiera nowej piosenki Aurelii pt. “Zimna Wojna”.

Aurelia (wł. Aleksandra Wiśniewska) – urodzona w Warszawie wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów.

Piosenka “Zimna Wojna” powstała pod koniec 2019 roku i jest pierwszą zapowiedzią albumu pt. “Pseudorany”, który ukaże się jeszcze w tym roku.


 

Utwór opowiada moją historię jako artysty, który żyje w bardzo trudnym i niezrozumiałym świecie.
Świecie, w którym stale jesteśmy poddawani próbom, oceniani w kategoriach, które w ogóle nie powinny nas dotyczyć, pozostawieni sami sobie, często bez odrobiny wsparcia i zrozumienia. 

Sam tytuł “Zimna Wojna” nawiązuje do chłodnych, oraz obojętnych relacji międzyludzkich, które spotkałam na swojej drodze. 

Odkąd tylko pamiętam, wielu ludzi chciało mnie zmienić. Mówili, że jestem za gruba, za chuda, mam za mocny głos, za ciężkie kompozycje. Próbowano zabrać moją tożsamość muzyczną, a także udowodnić, że nie ma tutaj dla mnie miejsca.
Wielokrotnie podcinano mi skrzydła i zniechęcano do mojej największej pasji – muzyki. 

Tym utworem chciałam pokazać wszystkim słuchaczom jaką toczę bitwę od 11 lat.  

Utwór dedykuję wszystkim tym, którzy zostali odrzuceni, stracili radość z tworzenia ważnych dla nich rzeczy i toczą wojnę z licznymi przeciwnościami losu.——————————

Na swoim koncie mam m.in. udział w charytatywnym projekcie, w którym skomponowałam piosenki anglojęzyczne na płytę, z której dochody ze sprzedaży trafiły do schroniska dla bezdomnych zwierząt fundacji Dr. Lucy, oraz single “Moje Zło”, “Usłysz mnie”, “Bieguny”, a w listopadzie 2017 wyszedł współkompozytorski anglojęzyczny utwór przy współpracy z Włoskimi producentami – Gil Sanders, Lex Martin pt. “The Night”, który zdobył #47 Miejsce w TOP 50 Spotify Hiszpania.
Osiągnął bardzo dobre wyniki za granicą – w ciągu kilku tygodni przekroczył milion  odtworzeń na Spotify.
Był emitowany w kilku rozgłośniach radiowych we Włoszech i Hiszpanii. Dostał się także do Top kanałów dance’owych na Spotify, których liczba obserwujących przekracza milion.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *