ELVIS. WSZYSTKIE PŁYTY KRÓLA to historia wszystkich płyt długogrających Elvisa Presleya wydanych przez wytwórnię RCA Victor za życia piosenkarza. Każdy rozdział to osobna historia pełna wspomnień osób zaangażowanych w powstawanie opisywanych albumów, anegdot z sesji nagraniowych, faktów i imponujących statystyk.
Pierwsza z dwóch części koncentruje się na latach 1956-1966. Czytelnik otrzymuje więc unikalną okazję prześledzenia fonograficznej kariery legendarnego króla rock’n’rolla od chwili wydania jego debiutnackiego albumu poprzez pełne sukcesów lata pięćdziesiąte aż do momentu zrealizowania longplaya “Paradise, Hawaiian Style” będącego ścieżką dźwiękową filmu pod tym samym tytułem. Książka (348 stron/Format A5/Oprawa miękka) trafiła do sprzedaży na początku października 2020 roku. Obecnie dostępna jest w dwóch formatach – tradycyjnym drukowanym dostępnym w sklepie internetowym Empik.com oraz na stronie wydawnictwa My Book oraz elektronicznym (e-book).
“Wszystkie płyty króla” w ciągu kilku tygodni od premiery spotkały się z bardzo ciepłym
przyjęciem i wieloma pozytywnymi recenzjami.“Dotychczas powstało wiele publikacji opisujących twórczość króla rock and rolla, Elvisa
Presleya. Ale niewątpliwie książka „Elvis. Wszystkie płyty króla”, napisana przez Mariusza
Ogiegło z Tomic, to lektura obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli artysty. Nawet dla tych, którzy przeczytali już wszystko, co było dostępne do tej pory.

Jest to również skarbnica wiedzy dla tych, którzy dopiero zapoznają się z płytami króla oraz osób ogólnie zainteresowanych muzyką czasów, w których Elvis tworzył. Wbrew pozorom, nie jest to typowa dyskografia zawierająca tylko opisy czy recenzje poszczególnych płyt. Autor potraktował temat bardzo wszechstronnie, opisując tło historyczne powstawania każdego albumu i nawiązując do muzyki, która była wówczas na topie. Zebrał informacje o tym, jak tworzone były kolejne płyty oraz wypowiedzi ludzi pracujących przy ich produkcji, muzyków grających dla Elvisa i autorów wykonywanych przez niego piosenek”.
(Z artykułu P. Edyty Łepkowskiej “Sentymentalna podróż w świat muzyki Elvisa. Prosto z… Tomic”. Portal Infokropka.pl)

“Ta książka ma wielką zaletę. Mimo, że temat z natury rzeczy jest trudny, bo obejmuje wiele danych liczbowych, zestawień itp, to autorowi udało się to przedstawić tak, że czyta się ten tekst płynnie niczym powieść. Każda opisana płyta to też realia tamtych czasów jakże innych od obecnych. Szeroki aspekt przedstawionych faktów przenosi nas w tamte lata i pozwala zrozumieć fenomen jakim był Elvis Presley. Przeczytałem 50 pierwszych stron za jednym razem bo książka naprawdę wciąga. Znalazła też poczesne miejsce u mnie na półce” (Z komentarza P. Pawła Jakubowskiego umieszczonego na fanpage’u bloga ELVIS: Promised Land)

Z fragmentem książki można zapoznać się m.in stronie wydawnictwa My Book pod poniższym linkiem:
/mybook.pl/

Autorem książki jest Mariusz Ogiegło, fan i popularyzator twórczości Elvisa Presleya w Polsce, autor książki “Elvis. Człowiek którego nigdy nie zapomnisz” (Wyd. Kaligrafia, 2016). Na temat legendarnego piosenkarza pisał także zarówno dla portali internetowych takich jak Interia.pl, Styl.fm, DlaStudenta.pl i ArtRock.pl, jak i dla magazynów “Twój Blues”, “Aspekty Kulturalne” czy “Magazyn Muzyczny BRZMIENIA”. Okazjonalnie współpracuje również z polskim oddziałem Sony Legacy.

Od 2011 roku prowadzi także cenionego w środowisku polskich fanów króla rock’n’rolla bloga ELVIS: Promised Land.
Rozmowę z autorem zarejestrowaną w Gminnym Ośrodku Kultury Tomice z okazji inauguracji “Dyskusyjnego Klubu Książki” można obejrzeć pod poniższym linkiem:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *