Festiwal Artystyczny Koniugacje to ogólnopolski przegląd muzyczny o charakterze konkursowym. Do udziału może się zgłosić każdy, kto wykonuje utwory z szerokopojętego nurtu piosenki autorskiej bez względu na gatunek muzyczny oraz tematykę piosenki.

Do przesłuchań konkursowych na żywo organizatorzy zakwalifikowali 17 artystów:


Agata Babicz

AMOC

Andriej Kotin

Anna Maciejczyk/Ania Sama

Dawid Gębala

Krzysztof Rodak vel Ludwig van Goth

Laya i Meva

Lenda/Kozub

Milena Strońska z zespołem SORS

Mole

Nicole Sarna

No Brothers

Nutabene

Odskocznie

Ola Sakowska

Szymon Butor z zespołem

Zuza Wiśniewska

W dniach 13-14.03.2020 na sali widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu odbędzie się czwarta edycja Festiwalu. Pierwszego dnia od godziny 17:00 wokaliści i zespoły będą występować przed pięcioosobowym jury. W tym roku w jego skład wchodzą:

Dariusz Taraszkiewicz – dyrektor artystyczny Festiwalu oraz dyrektor Domu Kultury w Rawiczu, aktor teatralny i filmowy, reżyser, muzyk;

Marian Przybył – polonista, poeta, kompozytor tworzący niegdyś muzykę dla Teatru Ósmego Dnia, w rawickim I Liceum Ogólnokształcącym przez wiele lat prowadził teatr, zespoły muzyczne, grupy wokalne czy recytatorów, zdobywających nagrody na ogólnopolskich przeglądach, twórca i mentor stowarzyszenia „Ruch Artystyczny KONIUGACJA”;

Jowita Augustyniak – pedagog wokalny, chórmistrz, instruktor emisji głosu, logopeda;

Bogusław Sobczuk – aktor, dziennikarz, redaktor radiowy i telewizyjny, konferansjer, filolog;

Czesław Mozil – gość tegorocznego Festiwalu; duńsko-polski piosenkarz, kompozytor, akordeonista, aktor dubbingu i osobowość telewizyjna.

W drugi dzień Festiwalu odbywać się będą próby oraz konsultacje i warsztaty z jurorami a zakończeniem będzie Wieczór Artystyczny KONIUGACJE, podczas którego wystąpią laureaci Festiwalu, zespół muzyczny Koniugacja oraz gość specjalny Festiwalu Czesław Mozil.

 

Muzyczny Stand-up Czesława Mozila to połączenie monodramu, stand-upu i koncertu jednego z najpopularniejszych współczesnych artystów.

Czy bycie alternatywnym artystą daje popularność wśród dresiarzy? Polska widziana z perspektywy podwójnego emigranta, żyjącego między Danią a Polską, kochającego absurdy obu tych krajów i patrzącego na wszystko z humorem. Historie z życia, opowiedziane za pomocą największych hitów Czesława. Przewrotna, słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego artysty. Co to znaczy odnieść sukces w Polsce? Jak siedzieć na ławce rezerwowych, a i tak strzelać gole?

Nagrody przewidziane dla finalistów to:

I miejsce – 2.000zł, II miejsce – 1.000zł, III miejsce – 500zł, Laureat Nagrody Publiczności – 500zł. Spośród uczestników Festiwalu  jury wyłoni artystę, który zostanie zaproszony do udziału w 56. Studenckim Festiwalu Piosenki – Krakowskim Festiwalu Piosenki.

Bezpłatne wejściówki na przesłuchania konkursowe, upoważniające do głosowania na Laureata Nagrody Publiczności, można odebrać w Domu Kultury w Rawiczu, Kinie Promień i sklepie muzycznym Orion.

Bilety na Wieczór Artystyczny KONIUGACJE można nabyć przez stronę internetową: https://www.bilety24.pl/koncert/koniugacje-czeslaw-mozil-58273

Wieczór Artystyczny KONIUGACJE będzie poprzedzony wernisażem wystawy Tomasza Bzdęgi “W królestwie umierającego słońca II” – godz. 18:00 Galeria Sala Piecowa Domu Kultury w Rawiczu.

Zapraszamy na fan page Festiwalu: https://www.facebook.com/festiwalartystycznykoniugacje/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *