Festiwal “CZYSTE COUNTRY” w Wolsztynie:

Drodzy Wolsztynofani! Wiemy, że z niecierpliwością i nadzieją czekacie na ostateczną informację o tym, czy XI Festiwal CZYSTE COUNTRY się odbędzie. Przesunęliśmy „deadline” tego komunikatu o jeden dzień, w nadziei, że ostatnia zmiana rozporządzeń i wytycznych GIS dla organizatorów imprez, która tak naprawdę pozwala na produkcję wydarzeń kulturalnych plenerze w niemal całkowicie NORMALNYM trybie, zachowując jedynie podstawowe ograniczenia sanitarne, spowoduje także zmianę podejścia Sanepidu wolsztyńskiego. Niestety.Wiemy, że wielu z Was zarezerwowało pobyty, wzięło urlopy, zainwestowało swoje środki i ułożyło życiowe plany pod kątem weekendu z Czystym Country. Dlatego nie zwlekamy dłużej.
Z ciężkim sercem i nieukrywanym rozgoryczeniem ostatecznie i oficjalnie informujemy, że Festiwal Czyste Country 2020 zostaje ODWOŁANY. Zwlekaliśmy z tą decyzją do ostatniej chwili, bo jeszcze dwa tygodnie temu nic nie wskazywało na taki obrót spraw, wolsztyński samorząd i dyrekcja Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego nie zgłaszali obaw, a wręcz przeciwnie. Otrzymaliśmy pozytywną rekomendację Sanepidu i obietnicę wsparcia infrastruktury festiwalowej ze strony Samorządu.
Nie wiemy co realnie wpłynęło na zmianę tej decyzji po stronie Sanepidu. Oficjalnie powodem jest „obawa o bezpieczeństwo i zagrożenie ogniskiem zarażeń Covid-19”. Nie wiemy na czym te obawy się opierają, bo na pewno nie na wytycznych GIS i MKiDN, na podstawie których zgodnie z prawem od kilku tygodni w całym kraju odbywają się duże, dużo większe niż nasz Festiwal imprezy masowe.
Od strony produkcyjnej zapewniamy, że byliśmy i jesteśmy w pełni przygotowani na spełnienie tych wytycznych, na zachowanie najwyższej staranności w ich realizacji, a osoby decyzyjne w wolsztyńskim Sanepidzie mają tego pełną świadomość. Niestety w tym przypadku zwyciężyła postawa „jak nic nie robisz, to nic nie ryzykujesz”.
My, Wy oraz duża grupa wolsztyńskich przedsiębiorców, hotelarzy i restauratorów padliśmy ofiarą strachu, niewiedzy i braku wyobraźni ekonomiczno-społecznej kilku ceniących sobie święty spokój urzędników instytucji sanitarnej, której opinia w obliczu naszych zgodnych z prawem działań w ogóle powinna być drugorzędna. Więcej o detalach tej batalii o Czyste Country 2020 w wywiadzie z Waldkiem Ligmą na portalu myregion.pl oraz we wczorajszej audycji Country Club (linki poniżej)
Za walkę „ramię w ramię” razem z nami o tegoroczny Festiwal dziękujemy:
Wszystkim ARTYSTOM, którzy błyskawicznie zdecydowali, że chcą dla Was wystąpić bez względu na warunki, bo dla nich „Czyste Country w Wolsztynie” znaczy bardzo wiele.Wszystkim wolsztyńskim przedsiębiorcom, hotelom, restauracjom i samorządowcom. W tym miejscu specjalne podziękowania dla Motel MONTANA za zrozumienie sytuacji i bliskie partnerstwo biznesowe.
A na koniec z całego serca DZIĘKUJEMY WAM, że pomimo skromniejszego niż zwykle programu i pomimo „pandemicznej Edycji Specjalnej” dodatkowo obciążonej kosztami uczestnictwa, chcieliście z nami być jak co roku. Mamy więc nadzieję, ze JAK CO ROKU nie zabraknie Was w Wolsztynie za rok.
Czekamy na Was i do zobaczenia na CZYSTYM COUNTRY 2021!
Waldemar Ligma & Magda „Wilczyca”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *