W tym roku publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata nie będzie miała okazji spotkać się na kostrzyńskim polu. Zamiast tego, wszyscy festiwalowicze będą mogli wziąć udział w wyjątkowej, internetowej edycji Pol’and’Rock Festival 2020. Na scenie w warszawskim studio spotkamy się z Zenkiem. 


Zenek na Najpiękniejszej Domówce Świata 
 
Mamo, jest mu tu dobrze… na Najpiękniejszej Domówce Świata wystąpi jeden z największych przyjaciół festiwalu Pol’and’Rock, zapalony festiwalowicz i przezabawny, utalentowany artysta, czyli Zenek Kupatasa. Muzyk wystąpi na festiwalu zamiast zespołu Pull The Wire z Żyrardowa, który z powodów losowych, niezależnych od kapeli musiał zrezygnować z koncertu.
 
Zenek czynnie tworzy od 1997 roku. Pisze piosenki, wydaje płyty i dzieli się z  ludźmi swoim wyjątkowym humorem i podejściem do życia. W wieku 15 lat Zenek stworzył projekt Kabanos, w ramach którego powstały przeboje takie jak “Klocki”, “Buraki”, czy “Serce”. Zarówno muzyka, jak i podeście do życia i styl Zenka sprawiły, że artysta – sam wielki fan Najpiękniejszego Festiwal Świata i jego częsty bywalec – stał się jedną z czołowych postaci kojarzonych z atmosferą kostrzyńskiego grania. Muzyk, oprócz prowadzonego przez 21 lat zespołu Kabanos pojawiał się we wspólnych projektach z muzykami tworzącymi kapele takie jak Hunter, Łydka Grubasa, czy Nocny Kochanek. Tworząc solo, jako niezależny artysta, w ciągu zaledwie trzech lat nagrał siedem płyt. Wszystkie nagrania Zenka są entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność. 
Koncert Zenka, podobnie jak występy innych muzyków i spotkania z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych będą transmitowane na żywo ze studia w Warszawie, między innymi na profilu Pol’and’Rock Festival na Facebooku oraz na kanale KręciołaTV na YouTube.
 
Niestety, kapela Pull The Wire, która wywalczyła sobie miejsce w line-upie Najpiękniejszej Domówki Świata podczas zażartego głosowania w ramach Eliminacji do Pol’and’Rock Festival i nie mogła doczekać się występu w festiwalowym studio, to zdarzenia losowe, niezależne od członków Pull The Wire spowodowały, że na Pol’and’Rock Festival online zagra Zenek.
 

Bardzo cieszyliśmy się z planowanego występu na Domówce, przygotowaliśmy mocny set, chcieliśmy pokazać trochę nowości z przygotowywanej przez nas płyty. Ten występ miał być podziękowaniem dla wszystkich, którzy w nas wierzą i którzy chcieli nas zobaczyć na Festiwalu. Decyzja o rezygnacji w udziale była dla nas bardzo trudna i bolesna, zrobiliśmy wszystko, co tylko możliwe, żeby zagrać, sprawdziliśmy wszystkie możliwe wyjścia, jednak sytuacja w jakiej się znaleźliśmy uniemożliwia nam pojawienie się na koncercie. Będziemy trzymać kciuki za innych artystów i oglądać Domówkę online”

Pull The Wire

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *