Igor Buszkowski:

Zapraszam Państwa do obejrzenia mojego najnowszego teledysku zatytułowanego: “Twoje ciało Twoja sprawa”

Igor Buszkowski

Współtworzył formacje muzyczne takie jak: „Buzu Squat”, zespół „Jak Wolność to Wolność”, „Róże Europy”,  „Projekt Elektryczny” czy białoruską grupę „Uria”. Uczestniczył w nagraniach ścieżki dźwiękowej do filmu „Gnoje” w reżyserii Jerzego Zalewskiego, na motywach powieści Andrzeja Stasiuka „Biały kruk”. W roku 2019 opracował solowy repertuar pod nazwą: „ Igor Buszkowski na Żywo”. Oparty jest na autorskich  utworach instrumentalnych, w których wszystkie dźwięki wygenerowane zostają przez gitarę basową. W kompozycjach przeważają wielowymiarowe, klimatyczne dźwięki z gatunku  jazzu, folku, rocka czy muzyki klasycznej. Do czterech kompozycji powstały videoklipy:

Jako artysta plastyk tworzy instalacje i kipiące barwami obrazy, balansując na pograniczu sztuki wysokiej oraz dosadnego kiczu.


Przeszywa je nitkami, a kompozycję obrazu wzbogaca zużytymi przedmiotami. Brał udział w kilkunastu wystawach w kraju i za granicą. Część prac znajduje się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji.

Współpracował z  telewizyjnym programem dla dzieci „Budzik” realizowanym przez TVP 1, w którym miał swój blog plastyczny (obecnie program emitowany jest w TVP ABC). Współpracował również z czasopismami pedagogicznymi dla nauczycieli przedszkolnych: „Abecadło”, „Wychowanie w przedszkolu”, „Doradca nauczyciela przedszkola”, „Mały uczeń”, „Mój przedszkolak”, „Nauczycielka przedszkola”.

Buszkowski jest autorem ponad dwudziestu książek dla najmłodszych.

www.buszkowski.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *