Museart to zespół, który na scenie pojawił się stosunkowo niedawno. W 2019 roku założył go Marek Gonsenica (wokal) razem z Mikołajem Baczyński (gitara elektryczna)

Marek miał w szufladzie już kilka piosenek napisanych nocą, czego skutkiem powstała epka „we dont change”, która ukazała sie na początku roku 2020. 

Nieustannie szukający nowych inspiracji chłopaki zaczęli następnie pracować nad nowym materiałem, dźwiękiem, który miąłby wyznaczyć ścieżkę dla zespól.

Główne linie melodyczne wraz z tekstem powstawały w głowie Marka, do czego dochodziły nowe riffy Mikołaja, który okazał się kluczową postacią w aranżacjach nowych utworów.

Pragnienie pokazanie się na scenie i żywych wystąpień zadecydował o tym ze zespól poszukiwał perkusisty i basisty.

Niedługo do zespołu dołączyli basista Grzegorz Czech i perkusista Szymon Piotrowski, którzy wnieśli do zespołu dużo energii i dynamiki.

Zespół w międzyczasie zagrał 2 koncerty i pomimo małej publiczności atmosfera na scenie była wyjątkowa, co sprawiło ze skład zespołu jest, jaki jest.

Zespół podczas lata pracował nad aranżacjami nowych utworów, z których już jeden singiel „Happiness” miał swoja premierę 16 listopada wraz z teledyskiem na platformie youtube. Teledysk został nakręcony w nowoczesnym studio trzecie oko w Krakowie. Realizacja i montaż to Krystian Kisielewski.

„Happiness” to piosenka, której motywem przewodnim jest celebrowanie każdego momentu, bo życie ma sie tylko jedno., Producentem i współproducentami piosenki są chłopaki z zespołu. Piosenka została nagrana i zmiksowana w Psychosound studio w Krakowie. Master piosenki został wykonany w Hear candy Mastering.

Singiel wyznacza ścieżkę i brzmienie, jakiego możemy spodziewać się na debiutanckiej płycie, która wyjdzie w 2021 roku. Zespół ma w planie wydanie kolejnych 2 singli zanim płyta zostanie opublikowana.
Museart on Social Media:

Facebook: https://www.facebook.com/themuseartof…

Instagram: https://www.instagram.com/themusearto…

Spotify: https://open.spotify.com/artist/5AzL6…
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *