Międzynarodowy Festiwal im. Józefa Madei to wyjątkowe przedsięwzięcie artystyczne, które organizowane jest corocznie w październiku, na terenie województwa wielkopolskiego.  Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie im. Józefa Madei.
W ramach tegorocznej III edycji Festiwalu (14-24.10.2021 r.) odbędzie się wiele interesujących wydarzeń otwartych dla publiczności. Mistrzowskie warsztaty poprowadzą wybitni artyści – wiolonczelista Justus Grimm (Królewskie Konserwatorium w Antwerpii) oraz klarnecistka Barbara Borowicz (Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie). 16 października  podczas Koncertu Inauguracyjnego w Pałacu Jankowice wystąpi Festiwalowa Orkiestra Klarnetowa, a także wyróżniający się studenci i uczniowie z Wielkopolski. 21 października w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu odbędzie się prawykonanie zrekonstruowanego koncertu klarnetowego Józefa Madei (w 70. rocznicę powstania utworu). Solistami koncertu będą – klarnecista Paweł Kroczek oraz wiolonczelista Justus Grimm, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Poznaniu pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza.22 października w Szamotułach podczas koncertu wystąpi zespół wokalny I Cantanti Ensamble.


24 października w Zamku w Kórniku odbędzie się koncert zespołu Ami Ensamble wraz z solistką Celiną Kotz. Koncert będzie dedykowany Antonio Vivaldiemu w 280. rocznicę śmierci – artyści wykonają jego cenioną na całym świeciekompozycję4 Pory Roku. Wydarzeniem towarzyszącym będzie koncert współpracy polsko-niemieckiej, podczas którego wystąpi zespół Apeiron Trio i wykona m.in. utwory Władysława Żeleńskiego w 100. rocznicę jego śmierci. Koncert odbędzie się w Niemczech (w Bayreuth) i jest organizowany wspólnie z Niemieckim Stowarzyszeniem Kulturalnym w Bayreuth.

III Międzynarodowy Festiwal im. Józefa Madei [PROGRAM WYDARZENIA]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *