Wojtek Jabłoński, kompozytor, multiinstrumentalista i członek legendarnego zespołu KULT, w którym gra na gitarze, bardzo często angażuje swoich fanów za pośrednictwem social mediów.
Na swoim Facebookowym profilu

https://www.facebook.com/Wojtek.Jablonski.Kult/ 

organizuje co kilka miesięcy tzw. JAM SESSIONS. Polegają one na dogrywaniu swojej partii instrumentalnej do podkładu wymyślonego przez Jabońskiego.
Pierwszy JAM odbył się w wakacje 2020 roku i spotkał się z dużym zainteresowaniem osób, które hobbystycznie grają na instrumetach w domowym zaciszu. Swoje materiały przesyłali do Wojtka, który połączył je sprytnie w jedną całość, tworzącą niebanalny utwór. Całość dopełnił klip do muzyki, stworzony z połączonych video. „Ludzie zagrali na różnych instrumentach, od popularnych gitar czy perkusji po ukulele, saksofon i lirę korbową. Połączenie wszystkich nagrań w całość było dla mnie dużym wyzwaniem, tym bardziej, że chciałem wykorzystać wszystkie nadesłane materiały. Wydaje mi się, że wyszło fajnie i cieszę się, że ludzie tak licznie wzięli udział w tym przedsięwzięci”.

 

Kolejną odsłoną JAM była akcja wokalna KIDS JAM SESSION skierowana do dzieci. Zadanie polegało na zaśpiewaniu piosenki „Hania i Hela” z ostatniej płyty Wojtka Jabłońskiego i Kazika Staszewskiego – KAZIK „Zaraza”. W JAMie brały udział dzieci do lat 9. I znowu prawie 50 dzieci zgłosiło się ze swoim materiałem wokalnym. „Łącząc wokale wszystkich maluchów momentami czułem się jak na przerwie w podstawówce-żartuje Wojtek. Okazało się to trudniejsze niż łączenie muzyki, ale udało się i znowu chcę podkreślić, że bardzo się cieszę na taki odzew ze strony ludzi. Takie akcje łączą a mi dodają energii”.

 

Po dwóch JAMach przyszedł oczywiście czas na kolejny tym razem pod nazwą „ZIMOWY JAM”. Tu znowu instrumentaliści biorą udział, ale od Wojtka wiemy, że tym razem zgłosiło się także trzech wokalistów z własnymi tekstami. „Na filmiku z moim podkładem wystąpiłem w zimowej czapce i szaliku. Część ludzi pochwyciła stylizację i na wysyłanych video, albo występują w zimowych strojach albo wręcz śpiewając zjeżdżają na sankach.”  Premiera tego JAMu planowana jest na końcówkę marca br. 
Wszystkie filmiki Wojtek wrzuca na swój kanał YouTube

>>>Wojtek Jabłoński Official<<<
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *