Majowe słońce w środku zimy! Kolumbia powraca ze swoim najnowszym singlem, który ogrzeje Wasze zmarznięte dusze. Posłuchajcie singla Plan!

Kolumbia to warszawski zespół grający przebojową alternatywę inspirowaną brzmieniami lat 80. Ich najnowszy singiel — Plan, otwiera zupełnie nowy rozdział w twórczości grupy, bowiem to właśnie ta kompozycja zapoczątkowała zmiany w brzmieniu i stylistyce muzyki Kolumbii. Zaczęło się niepozornie, od krótkiego loopa, którego Jarek, gitarzysta zespołu, wysłał ot tak, nie wróżąc mu kontynuacji w przyszłości. Kuba, perkusista Kolumbii, od razu podchwycił temat przywołujący na myśl energię hymnów Męskiego Grania. Zespół przyznaje, że Plan to dla nich totalnie przełomowy kawałek.

Energetyczny, wypełniony syntezatorami oraz taneczną sekcją rytmiczną numer, już od pierwszych taktów przywołuje wspomnienia upalnego lata i gorących nocnych, spędzanych z przyjaciółmi pod gwiazdami w szalonym, tanecznym transie. Pozornie sielankowy klimat utworu dopełnia jednak przewrotny tekst, który opowiada o tym, co dzieje się w naszej głowie podczas kłótni.

Zespół przygotował na cały 2024 rok szereg premier oraz nowości. Muzycy przyznają, że wszystko zostało — nomen omen — skrupulatnie zaplanowane. Nowa muzyka Kolumbii oscyluje wokół gitarowego indie, syntezatorów rodem z Depeche Mode oraz britpopowej energii. Wyczekujcie kolejnych premier, które już niedługo!


BIO:

Kolumbia to historie pełne majowego słońca, taneczny rytm i przestrzenne gitary. Nostalgiczne syntezatory oraz celebrowanie „tu i teraz”. To każdemu dobrze znane troski i marzenia o podboju świata.

Zespół powstały w 2021 to blend brytyjskiej alternatywy, synthpopu rodem z lat 80. oraz pełnych słońca tekstów po polsku. Kolumbię współtworzą tekściarz i wokalista — Tomasz Sierpiński, który chciał śpiewać o małych, każdemu dobrze znanych troskach, Kuba Sędek, zasiadający za perkusją, który wraz z basistą Michałem Zdunkiem tworzą fenomenalną sekcję rytmiczną, producent i klawiszowiec Jan Świderski oraz gitarzysta i realizator dźwięku Jarek Pyczot, który poza działalnością w zespole, należy również do stage crew Dawida Podsiadło.

Artyści mają na swoim koncie występy na takich scenach, jak Powidz Jam Festiwal czy Festiwal Garaże, grali w klubach w Warszawie, Krakowie, Katowicach oraz w kilku mniejszych miastach, a ich występy charakteryzuje wakacyjna energia oraz luźny, niewymuszony kontakt z publicznością.

Kolumbia zadebiutowała minialbumem Monumenty, który został doceniony przez dziennikarzy Radia 357, Czwórki Polskiego Radia czy warszawskiej stacji Radio dla Ciebie.

W 2023 roku do zespołu dołączył producent Jan Świderski, dzięki któremu nowy materiał Kolumbii będzie jeszcze bardziej elektryzujący i poruszający. W swoich nadchodzących propozycjach zespół otworzy się na bardziej elektroniczne brzmienia, ale nie zabraknie w nich również gitarowej atmosfery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *