Piosenkarz, gitarzysta, kompozytor i producent, kultowa postać i siła napędowa muzyki country w Polsce. Pierwszy Polak, który występował na prestiżowych scenach i koncertach w Nashville, w tym trzykrotnie w Grand Ole Opry, założyciel pierwszego polskiego zespołu country – Country Family.


Autor polskiego przeboju country wszechczasów p.t. “Radio” i hymnu festiwalu “Czyste Country” – “Co to jest to country?”. A także: architekt z zawodu, znawca historii sztuki i architektury włoskiej, grafik, malarz-akwarelista – ostatnia wystawa prac miała miejsce w roku 2017 w galerii “Bez Atu” w Wolsztynie. Filmoznawca, krytyk i tłumacz symultaniczny (filmy, pokazy, gale rozdania nagród, m.in. Oskary, Grammy, Eurowizja) – jęz. angielski i włoski, wieloletni współpracownik Grażyny Torbickiej w programie “Kocham Kino” oraz prezenter, tłumacz i lektor na największym polskim festiwalu filmowym “Plus Camerimage” od początku istnienia do dnia dzisiejszego. Wielokrotny laureat plebiscytów, m.in. “Guitar Top” i Stowarzyszenia Muzyki Country: (Wokalista, Artysta i Kompozytor Roku ). W dorobku ok. 250 utworów, również dla artystów pop, a nawet muzyki klasycznej (Edyta Geppert, Jose Carreras, Jose Cura) oraz 11 płyt autorskich. 

20 marca 2020 o godz. 20:00 Smyczyna – woj. Wielkopolskie Ranczo Smyczyna

 bilety do nabycia na kupbilecik.pl 

W roku 2018 obchodził Jubileusz 40-lecia Działalności Artystycznej zwieńczony trasą koncertową i płytą pod wspólnym tytułem „40 Lat Marzeń i Countrowersji” (debiut zawodowy: „Białostocka Jesień z Bluesem” 1978).


Członek założyciel Stowarzyszenia Muzyki Country (1982) i jego prezes przez jedną kadencję. Ideodawca i współproducent festiwali: Piknik Country w Mrągowie (od 1983), Country Top w Warszawie (19961997), Festiwal „Czyste Country” w Wolsztynie (od 2010 do dziś)

Piosenkarz, gitarzysta, kompozytor i producent, kultowa postać i siła napędowa muzyki country w Polsce. Pierwszy Polak, który występował na prestiżowych scenach i koncertach w Nashville, w tym trzykrotnie w Grand Ole Opry, założyciel pierwszego polskiego zespołu country – Country Family. Autor polskiego przeboju country wszechczasów p.t. „Radio” i hymnu festiwalu “Czyste Country” – “Co to jest to country?”. A także: architekt z zawodu, znawca historii sztuki i architektury włoskiej, grafik, malarz-akwarelista – ostatnia wystawa prac miała miejsce w roku 2017 w galerii „Bez Atu” w Wolsztynie.

Filmoznawca, krytyk i tłumacz symultaniczny (filmy, pokazy, gale rozdania nagród, m.in. Oskary, Grammy, Eurowizja) – jęz. angielski i włoski, wieloletni współpracownik Grażyny Torbickiej w programie „Kocham Kino” oraz prezenter, tłumacz i lektor na największym polskim festiwalu filmowym „Plus Camerimage” od początku istnienia do dnia dzisiejszego.

Wielokrotny laureat plebiscytów, m.in. “Guitar Top” i Stowarzyszenia Muzyki Country: (Wokalista, Artysta i Kompozytor Roku ).

W dorobku ok. 250 utworów, również dla artystów pop, a nawet muzyki klasycznej (Edyta Geppert, Jose Carreras, Jose Cura) oraz 11 płyt autorskich.

Multi-laureat Plebiscytu Muzyki Country „Dyliżanse” w kategoriach: Artysta, Wokalista, Piosenka, Album. Bohater filmu dokumentalnego „Legenda Europejskiego Cowboya” (TVP 2, 1996). Jego muzyczny szlak wiódł przez USA, Kanadę, Italię, całą Skandynawię, Niemcy, Benelux, Francję, Szwajcarię, Austrię, Czechy, Słowację, Węgry, Litwę, Łotwę i Rosję.

W roku 2010 po latach wrócił do Nashville, gdzie wystąpił w ramach największego festiwalu country, CMA Fest, m.in. w prestiżowym koncercie „The Countriest of The Country”, w programie legendarnej radiostacji 650 WSM i w „Midnight Jamboree”, oraz nagrał materiał na nowy autorski album „Michael Lonstar &…”, na którym zaśpiewał duety z czołówką nashvillskich artystów niezależnych, jako jedyny artysta z tej części Europy. Na tej płycie znalazł się także duet ze Zbyszkiem Hołdysem w autobiograficznym utworze „Countrowersja”.

W kolejnych latach ponownie pojawiał się w Nashville, gdzie występował na imprezach towarzyszących w ramach CMA Fest, ponownie na scenie Grand Ole Opry, przejechał Europę koncertując m.in. w Szwajcarii, Niemczech i Francji i jest obecny co roku na festiwalach w Wolsztynie, Mrągowie i Żorach.

W roku 2018 został wyróżniony odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, a także stał się bohaterem filmu dokumentalnego „Między czernią i bielą” którego premiera miała miejsce 30 marca 2019 na ekranie kino Muza, należącego do „Estrady Poznańskiej”, opowiadającego o kulisach i doświadczeniach czterdziestolecia kariery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *