Mocny głos w dyskusji o radiowej Trójce – prosto z serca artystów kawałek o sytuacji w rozgłośni i nie tylko! Formacja Mortas, doskonale znana słuchaczom Listy Przebojów Trójki i wielu polskich rozgłośni, przedstawia nowy utwór, w którym w mocny, choć metaforyczny sposób, zabierają głos w tej trudnej dla wszystkich muzyków sytuacji.


“To nie my” to utwór nietypowy – powstał spontanicznie, jako reakcja na sytuację w Programie Trzecim Polskiego Radia. Muzycy zespołu Mortas byli częstymi gośćmi tej anteny .
– Gdy pierwszy raz przekroczyliśmy próg Myśliwieckiej 3/5/7, poczuliśmy niepowtarzalny klimat tego miejsca. Nie tworzyły go jednak mury, ale niezwykli, pełni profesjonalizmu oraz miłości do muzyki ludzie. Większości z nich już tam nie ma. Nie ma naszego przewodnika po Trójkowych korytarzach, Piotra Stelmacha. Nie ma Marka Niedźwieckiego, legendy, której mogliśmy „dotknąć”. Coś, co nie miało prawa się wydarzyć, wydarzyło się. – opowiadają członkowie zespołu. – Coś, co nie miało prawa się wydarzyć, wydarzyło się. Mamy nadzieję, że wróci czas, w którym z przyjemnością słuchaliśmy Trójki. Póki co jesteśmy całym sercem z tymi, których już pod tym adresem nie słychać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *