Fuzzy Birds

Skład zespołu:

Dorota Olech-saksofony,flet

Julia Amirova-fortepian

Aga Fijołek – gitara basowa

Liliana Zieniawa- perkusja,wibrafon

Dorota Olech – saksofonistka, flecistka, producent muzyczny oraz pedagog. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. Wieloletnia stypendystka Prezydenta Miasta Lublina.

Była producentem oraz kierownikiem artystycznym Studenckiego Festiwalu Piosenki oraz Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie. Współpracowała m.in z Teatrem Starym,Teatrem im. J.Słowackiego, Teatrem „Groteska” oraz Radiem RMF Classic w Krakowie. Ma na swoim koncie występy na znaczących festiwalach w Polsce i za granią m.in. Ladies Jazz Festival, Summer Jazz Festival, Hot Jazz Spring Festival Jazz nad Odrą „ Złota Tarka”.Jest pomysłodawczynią i twórczynią projektów muzycznych: Fuzzy Birds, LatinSoul, SAFA duo oraz Saksofonarium. Z ostatnim zespołem w 2017 roku wydała płytę „Saksofonarium plays Gershwin”.

Julia Amirova – pianistka ukraińskiego pochodzenia. Ukończyła z wyróżnieniem Kijowski Instytut Muzyki w klasie fortepianu oraz Kijowski Narodowy Uniwersytet Kino, Teatr, Telewizja w zakresie realizacji dźwięku. Współpracowała z etno -jazzowym zespołem – Strikha. Jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów i kursów pianistycznych, min. Jazz Improvisation by Gary Burton, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. R.Gliera (I miejsce), Międzynarodowego Konkursu Duetów Fortepianowych (I miejsce), Konkursu”Grunt to bunt” Grooving-Mooving (I miejsce). Współzałożycielka zespołu KlezzJezz oraz Good Flow. Twórczyni również autorskiego projektu-Julia Amirova.

Aga Fijołek – basistka. Jest absolwentką Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła od gry na skrzypcach i altówce. Poszerzając swoje zainteresowania zaczęła używać klasycznego instrumentu jakim są instrumenty smyczkowe w projektach rockowych oraz funkowych koncertując m.in z Liam Mc Mhurry Band, Urban Yellen Test, Bloody Marry. Z czasem postanowiła pójść dalej w kierunku doskonalenia swoich umiejętności muzycznych, rozpoczynając grę na gitarze basowej. Jako basistka koncertowała z takimi grupami jak Chambers Maid, Sztajemka, Wu-Hae. Od kilku lat jest basistką zespołu 4 Elements z którym koncertuje na całym świecie.

Liliana Zieniawa- perkusistka, wibrafonistka i kompozytorka. Jest absolwentką wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie perkusji jazzowej. Na swoim koncie ma występy z polskimi, skandynawskimi oraz amerykańskimi muzykami w tym także trasy koncertowe po Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Występowała na wielu prestiżowych festiwalach m.in. Mladi Ladi Jazz, Jazz in The Ruins Festival,KrakowAll-Souls Jazz Festival, Chicago Jazz Festival, MIAJazz.

>>>Fuzzy Birds<<<

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *