OŚWIADCZENIE

Szanowni Państwo,

W przestrzeni publicznej ukazały się nieprawdziwe, powielane przez niektóre media informacje, mówiące, że w trakcie tegorocznej edycji Open’era na ekranach scenicznych były wyświetlane zdjęcia uczestników festiwalu wykonane w fotobudkach partnerów. Jest to kłamstwo i fake news. Oświadczamy, że żadne materiały tego rodzaju nie były kiedykolwiek udostępniane na ekranach scenicznych. Co więcej, nigdy nie było takich planów.

Zespół prasowy Alter Art

Dwudziesta edycja Open’era za nami! Dziękujemy!

Open’er Festival powered by Orange 2023 za nami! Ponad 110 tysięcy uczestników bawiło się podczas 20 edycji festiwalu, która przechodzi do historii jako wydarzenie szczególne zarówno w skali polskiej, jak i europejskiej.

„Czuję się, jakbym odwiedził starego przyjaciela”, mówił Labrinth, nie kryjąc wzruszenia podczas swojego sobotniego koncertu na Orange Main Stage. Jego słowa świetnie oddają to co czują dziesiątki tysięcy festiwalowiczek i festiwalowiczów, którzy co roku wracają na Open’era głodni spotkań i koncertowych emocji. Część z nich odwiedza festiwal od kilku, a nawet kilkunastu lat. Dla innych tegoroczna edycja była pierwszą w życiu. Natomiast dla blisko 20 artystek i artystów, wśród których znaleźli się między innymi Lizzo, Lil Nas X, SZA Labrinth, Caroline Polachek, David Kushner, czy Metro Boomin, tegoroczny Open’er stał się pierwszą okazją do wizyty w Polsce.

Show Labrintha zostanie zapamiętany jako wydarzenie niezwykłe – i to na kilku poziomach. Jedyny europejski występ artysty był pełen emocji, nie tylko muzycznych, ale też tych wywołanych przez wyjątkowe okoliczności. „Dziś świętuję nowe życie”, powiedział artysta, któremu dosłownie kilka godzin przed wejściem na scenę urodziła się córka. Niedługo później Kendrick Lamar przypomniał nam, że jest zupełnie oddzielnym zjawiskiem w światowym hip-hopie, dając mistrzowski koncert na Orange Main Stage. Zarówno koncert Lizzo, jak i Lil Nas X-a, dwójki środowych headlinerów, były esencją pozytywnej energii. SZA zagrała w Gdyni jedyny festiwalowy koncert w Europie. A dzień wcześniej, w tym samym miejscu publiczność bawiła się na koncercie rockowych gigantów z Arctic Monkeys, którzy zabrali ją w podróż przez 2 dekady swojej twórczości. Queens Of The Stone, niczym szamani przegonili deszczowe chmury, grając przy jednym z najbardziej epickich zachodów słońca w historii festiwalu. Open’er 2023 był również unikalną okazją do zobaczenia występu club2020 – specjalnego projektu skupiającego reprezentantów polskiego hip-hopu.

W 2023 z radością rozpoczęliśmy postpandemiczny powrót Teatru na Opene’rze. Pierwszym krokiem był specjalny projekt „Teatr Zdarzenie”, składający się z 3 małych form. Dla NGO na festiwalu był to absolutnie rekordowy rok pod względem zainteresowania! „Siła kobiet”, tegoroczne hasło strefy, przyciągnęło dziesiątki organizacji pozarządowych na bardzo wysokim poziomie. Nie zabrakło również namiotu Let’s Talk, w którym odbyły się ważne dyskusje w ramach Open’era Obywatelskiego.

Dziękujemy sponsorowi głównemu – Orange oraz sponsorom – Heineken i Rossmann. Dziękujemy również partnerom: miastu Gdynia, gminie Kosakowo, ich Mieszkańcom, władzom, służbom porządkowym, a także wszystkim okolicznym gminom za współpracę przy tegorocznym Open’erze. A w szczególności dziękujemy ponad 7 tysiącom osób pracujących przy realizacji festiwalu.

Do zobaczenia na 21 edycji Open’era, która odbędzie się w dniach 3 – 6.07.2024.Płyty muzyczne_kreacje_świąteczne - zobacz na Ceneo

2 Replies to “Open’er Festival – Oświadczenie dotyczące nieprawdziwych informacji na temat festiwalowych ekranów scenicznych”

  1. “Oświadczamy, że żadne materiały tego rodzaju nie były kiedykolwiek udostępniane na ekranach scenicznych. ” A czy te zdjęcia były wyświetlane na innych publicznych ekranach ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *