już 11 marca 2021 roku, ukaże się solowy album Daniela Grupy zatytułowany “Zanim nadejdzie noc”.

Wokół fortepianu, który pełni na tej płycie rolę pewnego narratora muzycznej opowieści, pojawi się też brzmienie kwartetu smyczkowego, dźwięki trąbki i, co może być zaskakujące, śpiew Renaty Przemyk. Ten kompozytor i pianista, miłośnik gór wysokich i wspinaczki, długo czekał na swój autorski debiut. Przez wiele lat współpracował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, pisał muzykę do filmu i teatru, aranżował utwory, niejednokrotnie stawał za pulpitem dyrygenckim a dzisiaj zaprasza nas do swojego świata, pełnego zadumy, melancholii, dźwięków niezwykle osobistych. Dziewięć utworów na tym albumie to opowieść, która rozpoczyna się późnym wieczorem a kończy o poranku.

Opracowanie graficzne okładki płyty nawiązuje do portretu Daniela Grupy, namalowanego przez Darka Kamysa.

Premiera płyty  “Zanim nadejdzie noc” – 11 marca 2021 roku.

Utworem “Burza” Daniel Grupa zapowiada premierę swojej autorskiej płyty – “Zanim nadejdzie noc”, która ukaże się 11 marca 2021 roku. Do tytułowej kompozycji został zrealizowany teledysk, który można już obaczyć: 

Pomysłodawcą i reżyserem obrazu został ponownie Michał Jagiełło, a w jednej z głównych ról zobaczymy znakomitego polskiego aktora Lecha Mackiewicza.

“Opowiedziałem Michałowi, historię pewnej nocy, którą spędziłem w namiocie w pobliżu lodowca Kodnitzkees w Taurach Wysokich. Przed północą rozpętała się ogromna burza i trwała wiele godzin. Szalały błyskawice, lał deszcz, namiot cudem przetrwał. Uległem wtedy wszystkim strachom i demonom, które zrodziły się w mojej głowie. Zniknęły dopiero, kiedy nadszedł świt”

Daniel Grupa to jedna z takich postaci na rodzimym rynku muzycznym, której muzykę mogliśmy usłyszeć zarówno w teatrze czy w filmie (“Dzień w którym Umrę”, „Grun de Berg. Wyzwanie”), ale również podczas koncertów polskich artystów, z którymi współpracuje od wielu lat. Jego wielką pasją są góry, w których wspina się zarówno latem jak i zimą (Kaukaz, Alpy, Tatry).https://www.danielgrupa.pl/

https://www.facebook.com/danielgrupaofficial/

https:/www.instagram.com/grupa_daniel/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *