Daj żyć kulturze i nie oddawaj biletu na koncert, spektakl czy kabaret. Wesprzyj swojego ulubionego artystę i poznaj ludzi, którzy organizują dla Ciebie wydarzenie.

Adria Art, bydgoska firma organizująca wydarzenia w całej Polsce od marca tego roku przeniosła na nowe terminyblisko 300imprez, a 266 odwołała. W tym w Łodzi, Katowicach, Szczecinie, Krakowie czy Koszalinie.


Dzisiaj, po kolejnych obostrzeniach, kultura może być otwarta, ale tylko w 25 proc. To jedna czwarta miejsc na widowni. Czym to skutkuje?

– Na co dzień wynajmuje salę, w których odbywają się nasze wydarzenia. Obecnie, niestety tylko je przenoszę, gdyż 25 proc. wypełnienia danego obiektu nie jest w stanie pokryć nawet części naszych kosztów – tłumaczy Arek, pracownik Adria Art, w specjalnie przygotowanym filmiku, pokazującym pracę organizatorów.

Walczymy o kulturę

Od czasu trwania COVID-19 kultura przeżyła trzęsienie ziemi.Aktorzy, muzycy, reżyserzy, a także osoby, które zajmują się organizowaniem spektakli, koncertów i kabaretów od środka zostali pozbawieni stałych dochodów.

– Wirus po raz kolejny pokazuje środkowy palec. Zatrzymuje to, co kochamy, i nie pozwala nam tworzyć dla Was. Codziennie mówimy mu „stop”. Pragniemy wzruszeń i powrotu do normalności. Ale, niestety, na to potrzeba czasu – wyjaśnia Adria Art w swoim komunikacie na Facebooku.

Firma podkreśla, żedzięki jednej decyzji – o zachowaniu biletu – są w stanie przetrwać ten bezczynny okres i spotkać się ze swoimi widzami w nowym terminie.

– Walczymy każdego dnia, bo wy wejście dla nas ważni. Walczymy dla kultury – tłumaczy Ania zajmująca się w Adria Art sprzedażą.

Najważniejsi są widzowie

Sytuacja w Polsce dotycząca koronawirusa zmienia się z dnia na dzień. Jeszcze chwilę temu wydarzenia kulturalne mogły odbywać się w 50 proc. zapełnienia sali, a widzowie siedzieli od siebie w odpowiednich odległościach.
Na każdej sali pojawiały się oświadczenia o stanie zdrowia, nie zabrakło dezynfekcji rąk oraz maseczek zakrywających usta i nos.

– Wiemy, że najważniejsi jesteście Wy, widzowie – i zdrowie Wasze, rodzin, bliskich. Jednak wierzymy, że ważna jest też kultura. Chcemy móc ją tworzyć także po pandemii. Jeśli jesteście w stanie nam pomóc w tym okrutnym czasie dla nas wszystkich – prosimy, zróbcie to. My odwdzięczymy sięniezapomnianymi przeżyciami na scenie – dodaje Adria Art.

Decyzje o danych imprezach – odwołanych, przeniesionych, oraz tych które się odbędą pojawią się na stronie adria-art.pl po cotygodniowej aktualizacji ze strony rządu. Osoby, które zakupiły bilety otrzymają wiadomość na skrzynkę e-mail.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *