“HEY, NOW!” – PREMIERA NOWEGO SINGLA ZESPOŁU THE DAMES 28.03.2022r.   „HEY, NOW!” to trzeci oficjalny singiel zespołu The Dames i pierwszy po oszałamiającym sukcesie “Amber Lady” – prawie 800.000 wyświetleń w serwisie YouTube. 

 
Piosenka jest o trudnych chwilach w związku, o frustracji. „Hey, uważaj… co robisz”.
Jak to często w życiu bywa, droga potrafi zaprowadzić zupełnie gdzie indziej niż się planowało. Utwór ostatecznie przybrał kształt współczesnego dynamicznego funk-rocka. 
Teledysk jest niejako hołdem dla girlsbandów lat 60. (Właściwie to wtedy nazywane było „girl groups”). Mamy tu więc znów pewien wyraz fascynacji klasyczną czarną muzyką. Jest to jednak wszystko z dużym przymrużeniem oka. Zamiast pięknych kreacji mamy szlafroki i ręczniki na głowach. Zamiast mikrofonów – szczotki do włosów. Zamiast sceny – salon piękności i wszelkie zabiegi z nim związane.
 
 
The Dames – rock, pop, punk, funk, ska… – po prostu popowo-rockowy neoklasycyzm

Nasza muzyka to autorskie kompozycje, które tworzymy sami. Inspirację czerpiemy z takich legend, jak: The Beatles czy David Bowie.

 

Początki muzyki The Dames sięgają do 2009 roku, kiedy to zespół istniał pod nazwą TKM. Reaktywacja z nowym składem nastąpiła w marcu 2019 roku. Od tego czasu zespół istnieje pod nazwą The Dames. Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *