Kazik powraca! Po raz pierwszy od kilkunastu lat Kazik pracuje nad solowym albumem. “Zaraza” ukaże się już w czerwcu, a pierwsza muzyczna zapowiedź – utwór “Twój ból jest lepszy niż mój” – premierę będzie mieć w piątkowy wieczór 8 maja w serwisie YouTube.


“Twój ból jest lepszy niż mój” to trafny, nieco sarkastyczny komentarz do bieżących wydarzeń politycznych. Kazik w wybitnej formie powraca do komentowania aktualnych spraw – utwór odnosi się do zajścia, które wstrząsnęło Polakami. Kawałkowi towarzyszyć będzie teledysk w reżyserii Sławka Pietrzaka. Premiera singla już w piątek, 8 maja 2020, na kanale YouTube wytwórni SP Records.

https://www.youtube.com/channel/UCK2SYN1AqMyYsJtfCV48Luw

Wyraziste, nieco ironiczne i wyjątkowo aktualne teksty – znak rozpoznawczy Kazika – nabiorą szczególnego znaczenia w kontekście sytuacji epidemiologicznej. Tytuł zapowiadanego albumu, “Zaraza”, nawiązuje zresztą do tego tematu. Na krążku Kazik powraca do komentowania rzeczywistości politycznej i społecznej w charakterystycznym dla siebie stylu.


Kazik współpracuje obecnie z Wojciechem Jabłońskim, z którym gra od lat w formacji Kult, muzycy tworzyli także wspólnie albumy Kazika takie jak “Los się musi odmienić”, “Piosenki Toma Waitsa” czy “41”. Prócz tego w nagraniach uczestniczy również Konrad Wantrych – klawiszowiec i kompozytor. Różnorodne aranżacje, z wykorzystaniem gitar, perkusji, a nawet fortepian, saksofonu czy akordeonu sprawią, że będzie to bardzo oryginalny projekt pod względem muzycznym, nawiązujący także do wcześniejszych płyt solowych Kazika.

Wydawnictwo ukaże się w połowie czerwca nakładem wytwórni SP Records. Pierwszy utwór zapowiadający album , “Twój ból jest lepszy niż mój”, ukaże się natomiast w piątek o godzinie 20 na kanale YouTube wytwórni SP Records.

https://www.youtube.com/channel/UCK2SYN1AqMyYsJtfCV48Luw

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *