W dzisiejszej audycji “Zaraz Będzie Ciemno” Jurek Owsiak ogłosił kolejnych artystów Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Skład 26. Pol’and’Rock Festival wzmocnią Death Angel, Dirty Shirt, Saint City Orchestra.

Death Angel na Pol’and’Rock Festival 

Po ponad trzech dekadach na rynku muzyki thrash metalowej legendarny zespół Death Angel wciąż jest głodny sukcesu. Piątka z San Francisco wystąpi na Małej Scenie tegorocznego Pol’and’Rock Festival.

Kapela Death Angel powstała w San Francisco w 1982. Złożona z nastoletnich kuzynów kapela wydała swoje pierwsze demo “Heavy Metal Insanity” w 1983. Death Angel szybko zaczęli zdobywać uznanie na undergroundowej scenie thrash metalowej i w 1987 roku muzycy wydali swój pierwszy album studyjny “The Ultra-Violence”. Kapela zaczęła koncertować, najpierw w Stanach Zjednoczonych, by wreszcie zaprezentować swoje umiejętności na całym świecie. Death Angel występował u boku kapel takich jak Exodus, Destruction, czy Voivod. Wydany w 1988 roku album “Frolic Through The Park” trafił na stworzoną przez magazyn muzyczny “Loudwire” listę 10 najlepszych albumów thrashmetalowych NIE wydanych przez kapele z Wielkiej Czwórki. 
Bez względu na to, że członkowie Death Angel nie mieli jeszcze 20 lat, gdy ukazała się ich debiutancka płyta, zespół szybko zdobył uznanie na rozkwitającej scenie muzyki metalowej w regionie Zatoki San Francisco. Zespół Death Angel uznawany jest za lidera drugiej fali muzyki thrashmetalowej i zaliczany jest, razem z kapelami takimi jak Metalica, Megadeath, Slayer, Testament, Anthrax, Exodus i Overkill do Wielkiej Ósemki gatunku. Za sprawą technicznej precyzji, pasji do muzyki, oraz naładowanych ogromną energią występów na żywo zespół ugruntował swoją pozycję w panteonie thrash metalu.
Death Angel wydali dziewięć albumów studyjnych i dwa albumy nagrane na żywo. Najnowsze wydawnictwo kapeli, “Humanicide”, ukazało się w 2019 roku, prawie dziesięć lat po tym, jak kapela reaktywowała swoją działalność podczas charytatywnego koncertu na rzecz Chucka Billy’ego, frontmana grupy Testament. Krążek “Humanicide” dowodzi, że kapela jest u szczytu formy. Tytułowe nagranie z płyty zostało nominowane do nagrody Grammy w kategorii najlepszy występ metalowy. Wydanie płyty zbiegło się w czasie z trasami koncertowymi, w których muzycy z Death Angel towarzyszyli zespołom takim jak Overkill, Anthrax, Arch Enemy czy Testament (dwie ostanie kapele są doskonale znane publiczności Najpiękniejszego Festiwalu Świata za sprawą występów na kostrzyńskich scenach w 2018 i 2019 roku). Death Angel wystąpili też podczas pierwszej edycji Megacruise firmowanego przed kapelę Megadeath w październiku 2019 roku.
 
Gdy tylko otrzymaliśmy zgłoszenie od kapeli, wiedzieliśmy, że musimy zaprosić ich na tegoroczną edycję Pol’and’Rock Festival.
Death Angel to: 
  • Mark Osegueda – wokal
  • Rob Cavestany – gitary
  • Ted Aguilar – gitary
  • Damien Sisson – gitara basowa
  • Will Carroll – perkusja

Saint City Orchestra zagra na Małej Scenie Pol’and’Rock Festival

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *